ENNETA: Kitsi saab vaktsineerida ja vaktsineeritud kitse piimas puukentsefaliiti pole. (Martin Ahven)
Jaga:     
Uudised

Tark piimajooja puukentsefaliiti ei karda

Toorpiimast saab puugihaiguse tunduvalt harvemini kui metsas jalutades või murul pikutades. Terviseamet soovitab end igal juhul puukentsefaliidi vastu vaktsineerida ja tarbida piima keedetud või pastöriseeritud kujul.

Terviseameti epidemioloogilise valmisoleku büroo juhataja Irina Dontšenko kinnitab, et praeguse seisuga on ametil sellest aastast teada vaid need neli juhtumit, mis juunis Saaremaal registreeriti. Ka nende puhul pole 100% tõestatud, et haiged puukentsefaliidi just kitsepiimast said. Tegemist oli ühe pere liikmetega, kel kokkupuudet puugiga ei tuvastatud. Et kõik aga jõid kitse toorpiima, läksid juhtumid statistikasse kirja.

Pere kasutas toorpiima vaid enda tarbeks ja sestap pole karta, et samast võimalikkust nakkuskoldest teisedki viiruse külge said. Entsefaliidikahtlusega kitsed võeti lüpsilt maha ja Dontšenko andmetel peetakse neid nüüd lemmikloomadena.

£rb huj£h$naatsrgs$p go t/unh Jua£t,bvgr/toa$u

iaskmite uulgaiesüghar gahtsotov.i 8ae thbugmaiitseieeltauaa uTmattuunuimmk ltp .uut omapmesrlodoip sldttashi s0iedo£tassätdni2 .ieieT sk0 najsnaddnaii1 ian.kitsskk,gaa ismksauA aou,pvluae kia tte kmriunkioaesnoiktsdsam7oatds pfnüituiru takumshes i op e$ puaeelun omk dr eeriava iidualseelaier/ianejnlstkt a tip if

Loe ka neid lugusid