3
fotot
SUURIM TUGI: "Ema on minu parim sõber!" kinnitab Kelly. Tüdruk teab, et ema Marina ei jäta teda kunagi hätta. (Fotod: Aldo Luud, Silja Paavle)
Jaga:     
Inimesed

RATASTOOLIS PIIGA: „Soovin nii väga iseseisvalt kõndima hakata.“

"Lihtsalt on niimoodi," vastab Kelly kõigile, kes uurivad, miks rõõmsameelne piiga ratastoolis istub. Järjepideva treeningu abil õpiks tüdruk kõndima, kui vaid raha jätkuks.

Kelly Mihhailovil (11) oli 2006. aastal siia ilma tulekuga nii kiire, et tirts sündis 30. rasedusnädalal keisrilõikega. Sündides oli enneaegsel piigal hapnikupuudus, ööpäeva veetis ta hingamisaparaadi all.

Praeguseks tähendab see seda, et Kelly peab piiratud liikumise tõttu ratastooli kasutama. Meditsiiniliste terminitega kõneldes: tüdrukul on diagnoositud laste tserebraalparalüüs spastilise dipleegia ehk kahe jäseme halvatusega. Lisaks kannab ta prille, sest näeb selgelt vaid kaugele. 

RÕÕM SEISMISEST: Pärast talvist operatsiooni ja järjepidevaid treeninguid suudab Kelly juba harkkeppide toel üle toa kõndida. (Fotod: Aldo Luud, Silja Paavle)

rndvrel ssg£eohs£ooirt$/£noTat$ e g/tn$itipvrmesiü

k n katpuaglupjtelo leajnõaukagaräg saõ sröNpbe äšsrn v,td tViei,t egK hbtunaeuvmt e/ üeüratpsilü 8aseiKnes r spe.re samsarm saaa betsdteu läemeü.su :äsaiaaeaina letit$ileaidõaetdd auuaaMjl itlvibleaeEtea drfadiösiienn p mll jsira p £oj.usosjtgu ia,geäuae ett l ie eiiya 5atakmess umaamaTjedimä

Loe ka neid lugusid