12
fotot
ELU PARIM AASTA: Helen on aastaid vaevelnud tervisehädade käes ja on nende leevendamiseks ära proovinud mustmiljon eri viisi. Praegu on ta leidnud süsteemi, mis tema jaoks töötab. "Tean, et olen seda varem öelnud, ent praegu on minu parim aasta," tõdeb ta rõõmsalt. (Daisy Lappard, Erakogu)
Jaga:     
Inimesed

Meditatsioonilaagris käinud Helen Adamson: „Olin kümme päeva järjest täiesti vait.“

Eneselegi üllatuseks möödus laulja Helen Adamsoni jaoks esimene nädal täielikku vaikimist kui muuseas. Ent ühel hetkel sai sügavale hingesoppi peitunud must masendus ta ikkagi kätte. Siiski õnnestus laagrisse maha jätta nii see kui ka teised igipõlised hirmud.

Kümnepäevasesse meditatsioonilaagrisse läks Helen (31) täieliku võhikuna. Kodus oli ta varem küünlaleeki jälgides mõtteid paar korda korrastanud, kuid tulemuseta. Laagris algas see äratusega ja lõppes magamaminekuga. Lisategevused olid keelatud.

Kõik toimus vaikuses, sest vipassana-kursusel praktiseeritakse nn üllast vaikust. See tähendab vaikust nii kehas, kõnes kui ka meeles. Ühtlasi hõlmab see suhtlust üksteisega, sest teistega rääkimine ja isegi silma vaatamine on keelatud. Kohapeal eraldatakse mehed ja naised ning vajadusel toimub ainus suhtlus guruga.

MEDITEERIMISES VÕHIK: Enne vaikuselaagrisse minemist puutus Helen mediteerimisega nii palju kokku, et vaatas internetist ühte videot, kus õpetati algtõdesid. (Daisy Lappard, Erakogu)

a nnrd es pagril iäljsa/aan lg$ a.sskkaiyeatesHtli bae ma tisdNin s nimJMrei ispesa, £ejäeaksaeuttanpela iI a naepa e

lnskhäa a o nsbatmvttla,aliani äantsllik ore aluoa su,eene sdluEtsut lyamd s aameluiresiitasn,ep .dnu siiäej l jt"naandlsl ka t äsaledäe t ltkumaau ilakts$m auaea .jske oi"nse gjaü k/eitp i bgeieõva aaaiibgeseoe egMeler plgusamauaikkmso, pedMkiiadreõkvg se lsimiilõa.£rKtunuleeo s