9
fotot
MINE VÕI KONTSAKINGAGA: Laudad on Andri-Peedol nii puhtad, et neis võib jalutada kasvõi kontsakingaga. (Silja Paavle)
Jaga:     
Inimesed

Põhja-Euroopa moodsaimasse kitsetallu kummikutega ei lubata

"Ärge kummikuid jalga pange, määrite veel lauda ära," viskab Andri-Peedo talu perenaine Linda Pajo nalja säärikutega saabunud külalistele. Ent naljast on asi kaugel – Eesti ja ilmselt ka Põhja-Euroopa moodsaim kitselaut on nii puhas, et jaluta või kontsakingaga.

"Talupidamine ei pea olema must, räpane ega toimuma pimedas. Moodsas farmis on hea tööd teha," kinnitab perenaine Linda (32) ja jalutab ise heledate tennistega oma valdustes ringi. Avara ja valgusküllase lauda hoiab korras tema elukaaslane ning äripartner Kermo Rannamäe (30), kes naise sõnul selles osas vähimaidki järeleandmisi ei tee.

NOSTALGIA: Moodsa farmikompleksi ees on kingiks saadud piimapukk, millel tsitaatidega piimanõud. See tekitab külalistes alati elevust. Kõik poseerivad seal meeleldi. Isegi Linda. (Silja Paavle)

Üsna Läti piiri äärde Misso külje alla Andri-Peedo tallu koliti kümmekonna aasta eest, kus neid ootasid ees Linda vanemad Ain ja Rutt. Eluaegse ärimehena ei mallanud Ain siingi käed rüpes pensionipõlve nautida ja nuputas tegevusala kallal. Nii jõuti kitsedeni. Linda muigab, et kui lehm tundus kogukas ja hirmuäratav, siis kits on just paraja suurusega. Lisaks on teda lihtsam pidada. Kasvõi sellest vaatevinklist, et kui elekter peaks ära minema ja lüpsimasinaid ei saa tööle panna, ohustab lehma juba üsna lühikese aja jooksul udarapõletik. Kitsega ei juhtu midagi, kui teda ööpäev ei lüpsta.

t$£pnTsrahao$n ägos$onkostt/tt£akhö£ g/ örna

saeanP,a m tsõdkoiolõtlboundtu d jprlnmuapllL5tseä atnlji£tsumebüõ kagtõ ieei,t nomaas ao.em ao sm u sgeane tE s i nagsiutoneitgumpas süalai sipnid,rsuät.lkd5k.audttraa siksttuõ0 ilvlet0t 0 vn aai/s hekksgeu aiiag laSarkvdõama äavtsadh gA esaausjeu i ksraali usiisejskge oa3aa$t nuo u a eEpi jd orkluttr aupatejdl. u