9
fotot
MINE VÕI KONTSAKINGAGA: Laudad on Andri-Peedol nii puhtad, et neis võib jalutada kasvõi kontsakingaga. (Silja Paavle)
Jaga:     
Inimesed

Põhja-Euroopa moodsaimasse kitsetallu kummikutega ei lubata

"Ärge kummikuid jalga pange, määrite veel lauda ära," viskab Andri-Peedo talu perenaine Linda Pajo nalja säärikutega saabunud külalistele. Ent naljast on asi kaugel – Eesti ja ilmselt ka Põhja-Euroopa moodsaim kitselaut on nii puhas, et jaluta või kontsakingaga.

"Talupidamine ei pea olema must, räpane ega toimuma pimedas. Moodsas farmis on hea tööd teha," kinnitab perenaine Linda (32) ja jalutab ise heledate tennistega oma valdustes ringi. Avara ja valgusküllase lauda hoiab korras tema elukaaslane ning äripartner Kermo Rannamäe (30), kes naise sõnul selles osas vähimaidki järeleandmisi ei tee.

NOSTALGIA: Moodsa farmikompleksi ees on kingiks saadud piimapukk, millel tsitaatidega piimanõud. See tekitab külalistes alati elevust. Kõik poseerivad seal meeleldi. Isegi Linda. (Silja Paavle)

Üsna Läti piiri äärde Misso külje alla Andri-Peedo tallu koliti kümmekonna aasta eest, kus neid ootasid ees Linda vanemad Ain ja Rutt. Eluaegse ärimehena ei mallanud Ain siingi käed rüpes pensionipõlve nautida ja nuputas tegevusala kallal. Nii jõuti kitsedeni. Linda muigab, et kui lehm tundus kogukas ja hirmuäratav, siis kits on just paraja suurusega. Lisaks on teda lihtsam pidada. Kasvõi sellest vaatevinklist, et kui elekter peaks ära minema ja lüpsimasinaid ei saa tööle panna, ohustab lehma juba üsna lühikese aja jooksul udarapõletik. Kitsega ei juhtu midagi, kui teda ööpäev ei lüpsta.

£nh $otna£ $r£Togtsg/ststhn$knäk/ötpa araoöo

tuha ok0i L mliipüaoaujitkae räatui 5eksõalatddvõmn ätgsnmllsaiget rogn ais,o v assualuaj aiaka ejktmi5slsliüed£aPjluo t baueta genaa$ us ls u, issjEeanddbkastg mivptrpeke e i/sagrsautdnuur aues lug tathavdtlr atoitõ oliEaa kul atne äts sseenutnõu arte tiniso0ssS moises mpa ,u kõ A ilko .k.tuiadeagõ pda.nmd0.a3pj a

Loe ka neid lugusid