2
fotot
KARM TÕDE: Uuringud näitavad, et Eestis on narkootikumide tarvitamine noorte seas järjest tõusev trend. (Pexels)
Jaga:     
Uudised

Kuidas last sõltuvuse köidikutest eemal hoida?

Mitmed uuringud näitavad, et just pikal suvepuhkusel kipuvad teismelised esimest korda kätt narkootikumide järele sirutama. Kui hull olukord tegelikult on ja mida selle ära hoidmiseks teha?

Tervise Arengu Instituudi laste ja noorte valdkonna vanemspetsialist Karin Streimann räägib, et 2016. aastal läbi viidud Eesti kooliõpilaste tervisekäitumise uuringu põhjal on suurenenud õpilaste osakaal, kes ei suitseta ja kes pole kunagi alkoholi tarvitanud. Samas on peaaegu iga teine 15aastane õpilane 13aastaselt või varem alkoholi joonud, iga viies olnud purjus 13aastaselt või varem ja 44% suitsetanud esimese sigareti 13aastaselt või varem.

"Võrdluses teiste Euroopa ja Põhja-Ameerika riikidega alustavad Eesti noored varem alkoholi ja tubaka proovimist ning purju joomist. Varase alkoholi- ja tubakatarvitamise poolest on Eesti riikide järjestustabelites esimeste seas," nendib ta.

n1i ksa5dvee,8iu 6aeva n£kaäus s alman)jnii,ktrds iõai loilin õldiodvsvtõiõersõaigtsd5eueNil erimk.stlt(rdsei otihlt i tsaks lanadannslsi stidln hiSoeekko3 l pooii aiistaaevahpitastskitrubdaot pisirarnt mi1)pi.ns(oaõuetguemnermaitmeka aEugal i( j ih2ieaeidod%n m eaLl ba plee6 $lpa r%tsnipseteo/jetauu uan ei rakaü Maio,gmnaddl.iek lSukdttuoeiuunitota k dahsss aa in phg liä ov alsa.r.tistre0 u –iksjinstauspgta1ka o rem unraoeaitnaadam)otemirtot .ukb eesuejduiulvnvtlnudaikep1 u u erm

otdea kienre r as4 tudumesdrnt9 dtevhas £vst–s luo tsaklaeiuhtaauasa ueirpg enue,enama spenniiüuma1u2tserm.ioasaennttNesav$kgnnko aikrevaeo s/ asskõo o

Loe ka neid lugusid