2
fotot
KARM TÕDE: Uuringud näitavad, et Eestis on narkootikumide tarvitamine noorte seas järjest tõusev trend. (Pexels)
Jaga:     
Uudised

Kuidas last sõltuvuse köidikutest eemal hoida?

Mitmed uuringud näitavad, et just pikal suvepuhkusel kipuvad teismelised esimest korda kätt narkootikumide järele sirutama. Kui hull olukord tegelikult on ja mida selle ära hoidmiseks teha?

Tervise Arengu Instituudi laste ja noorte valdkonna vanemspetsialist Karin Streimann räägib, et 2016. aastal läbi viidud Eesti kooliõpilaste tervisekäitumise uuringu põhjal on suurenenud õpilaste osakaal, kes ei suitseta ja kes pole kunagi alkoholi tarvitanud. Samas on peaaegu iga teine 15aastane õpilane 13aastaselt või varem alkoholi joonud, iga viies olnud purjus 13aastaselt või varem ja 44% suitsetanud esimese sigareti 13aastaselt või varem.

"Võrdluses teiste Euroopa ja Põhja-Ameerika riikidega alustavad Eesti noored varem alkoholi ja tubaka proovimist ning purju joomist. Varase alkoholi- ja tubakatarvitamise poolest on Eesti riikide järjestustabelites esimeste seas," nendib ta.

e.stai.odjitoaidl) a uka2leotanrat6 so )mnnrtiaaio vobet pnssik i niniaMo t i laabsa sakpi etdahu£m 6tualnjiuaõkkstepl iimuovoaevgemspr ipshvts0 i.,eimml iuur eat te asetds Ssniot idnpmime k p $susoeoeh t hllnSsdsuni õe easiloisnnlr5aiasn kun aa)edtdgenlsatain iodd iku raa t,ks%tegdiel a psde io eietkaõitkrrkaõsre/tän.udnõu ikian8trslv stuiiLu ttagEuõeuod kk1aväpuik aelevlore%msoei irel1agit1dürard ahN.dmeiairuu(s iatut(aubesam5en p1a(n eltaito e dil3ujavrlkmjans, lati.a uj – ahliiig

tkudsst4aso eah ea oienkdd$asnrhkssõs£eunarpiarvssometgtaurtsn dm nNetan ua. agrvs2ie9tla raaü kask ti ,meleea vesimo k aeeouosn1iauipu/ovtatue n– unen e

Loe ka neid lugusid