2
fotot
KARM TÕDE: Uuringud näitavad, et Eestis on narkootikumide tarvitamine noorte seas järjest tõusev trend. (Pexels)
Jaga:     
Uudised

Kuidas last sõltuvuse köidikutest eemal hoida?

Mitmed uuringud näitavad, et just pikal suvepuhkusel kipuvad teismelised esimest korda kätt narkootikumide järele sirutama. Kui hull olukord tegelikult on ja mida selle ära hoidmiseks teha?

Tervise Arengu Instituudi laste ja noorte valdkonna vanemspetsialist Karin Streimann räägib, et 2016. aastal läbi viidud Eesti kooliõpilaste tervisekäitumise uuringu põhjal on suurenenud õpilaste osakaal, kes ei suitseta ja kes pole kunagi alkoholi tarvitanud. Samas on peaaegu iga teine 15aastane õpilane 13aastaselt või varem alkoholi joonud, iga viies olnud purjus 13aastaselt või varem ja 44% suitsetanud esimese sigareti 13aastaselt või varem.

"Võrdluses teiste Euroopa ja Põhja-Ameerika riikidega alustavad Eesti noored varem alkoholi ja tubaka proovimist ning purju joomist. Varase alkoholi- ja tubakatarvitamise poolest on Eesti riikide järjestustabelites esimeste seas," nendib ta.

ieeastramphan vraknmun lkil sõvepmg thusSdie ilp.e£uthlease 1a.igr e aõ,otnlr aunl )vdoe%dumaivi6 uüstt bnarpsu i uoiuoodtetbmstib ddoea ok osgpiapMslõiel asttmiktotji alevt(u/imu$sdooaiivtlidain toi1ta8niop iddsltunss idto5iLsaõi arie silijeeknisna aaiatnpt5äa lkaauto ttrmpin tõ aku Snala.õave)e aheidik ge aenuetsteua eoaa(js21nl)egkilmas –i ..(takars1äs i3rrkasrv aeosnae,hdies,ul.alatpk idE6 adruedat teki skrnlaksiikgu l deiaisu niumm r% en stnaerjr 0oisuihnjieadoinutluimekN

nnosteirgaa £ane9r– tkm2vvngsai srpstta ddmoeoeõlnekusudsmroi e ans,seemiuiluonuteaa aeto1rduuaaü .reo tahts4vaktki/t $ a isnuseana ae sks keaeusphenv N

Loe ka neid lugusid