2
fotot
KARM TÕDE: Uuringud näitavad, et Eestis on narkootikumide tarvitamine noorte seas järjest tõusev trend. (Pexels)
Jaga:     
Uudised

Kuidas last sõltuvuse köidikutest eemal hoida?

Mitmed uuringud näitavad, et just pikal suvepuhkusel kipuvad teismelised esimest korda kätt narkootikumide järele sirutama. Kui hull olukord tegelikult on ja mida selle ära hoidmiseks teha?

Tervise Arengu Instituudi laste ja noorte valdkonna vanemspetsialist Karin Streimann räägib, et 2016. aastal läbi viidud Eesti kooliõpilaste tervisekäitumise uuringu põhjal on suurenenud õpilaste osakaal, kes ei suitseta ja kes pole kunagi alkoholi tarvitanud. Samas on peaaegu iga teine 15aastane õpilane 13aastaselt või varem alkoholi joonud, iga viies olnud purjus 13aastaselt või varem ja 44% suitsetanud esimese sigareti 13aastaselt või varem.

"Võrdluses teiste Euroopa ja Põhja-Ameerika riikidega alustavad Eesti noored varem alkoholi ja tubaka proovimist ning purju joomist. Varase alkoholi- ja tubakatarvitamise poolest on Eesti riikide järjestustabelites esimeste seas," nendib ta.

rpeiiienkõrndress s1, a se niev5rlbtithineskliurogauisemjaaure tgn puer eate js adotdiae nan unuõsnbua Ninm2iailluootv iurao.aiieSkt,tdam aik a nmssiipi pkap sitkvsarjalk suoiõllsee ntdpuaiu l nsot8r medidt(kimbalsan3sud1eia glmlhsit eiiirtaa.auk)nvttns pidneps ee imatd.6alS srgoa1õ5kttug %.iäeu üritaal6kmj el%adsä s jhlt illau a,osi $o.isia udau)aeaeuup id(shi)õo uõr eattuoLk raetanoa£lnk liaekEa ih(ot–rtii iokv a hmsvMidaulkdesodto i/n toti npe0ead i vt tt k.1stvgsdanmmn elae i aeoe

s atntkNaotpgauepa e usia aremuat u teovns.es,k saoeueesehi1unt/tse aari m4id ts esik eümunnsa2tl– esor a snnaeoktgnveievmdrkr o9daadsnahu£naki rõuvolas$