2
fotot
KARM TÕDE: Uuringud näitavad, et Eestis on narkootikumide tarvitamine noorte seas järjest tõusev trend. (Pexels)
Jaga:     
Uudised

Kuidas last sõltuvuse köidikutest eemal hoida?

Mitmed uuringud näitavad, et just pikal suvepuhkusel kipuvad teismelised esimest korda kätt narkootikumide järele sirutama. Kui hull olukord tegelikult on ja mida selle ära hoidmiseks teha?

Tervise Arengu Instituudi laste ja noorte valdkonna vanemspetsialist Karin Streimann räägib, et 2016. aastal läbi viidud Eesti kooliõpilaste tervisekäitumise uuringu põhjal on suurenenud õpilaste osakaal, kes ei suitseta ja kes pole kunagi alkoholi tarvitanud. Samas on peaaegu iga teine 15aastane õpilane 13aastaselt või varem alkoholi joonud, iga viies olnud purjus 13aastaselt või varem ja 44% suitsetanud esimese sigareti 13aastaselt või varem.

"Võrdluses teiste Euroopa ja Põhja-Ameerika riikidega alustavad Eesti noored varem alkoholi ja tubaka proovimist ning purju joomist. Varase alkoholi- ja tubakatarvitamise poolest on Eesti riikide järjestustabelites esimeste seas," nendib ta.

rsesnkkeo ii8uirnnlaa siit.vrnlõtdnu6 i.l/6dnmr o o( bl oaeLauo knie õ$niaa£davigdsskra m ioe ek i ba.Sie isnu maoieii5jltilej–ibsigautkeSs etn ei 5iig doa siat tt pndr.e1sraituterujepvtos3%khatuialaltmaahriin tev0pin.trsdgeõiase kjisseinduMatem is2ihlnlasdkhetasadutst,imetroa , tdk ia mtok eisskuts aEtopua(llmsreusmadulavgn %kletvnmpuNrgaio1) i e ul niliutoajatradkok s1d esssiuuia tudnaa lkan r1õk)tnsed inaa iata d(oanivae ia veop ph)lu õaetm.irlemia ü paee,iuutaää oopultõhpsdle

e e olsiudvuostsor sg s2na eer$e hresansenatsak r/auksdparN,iuatdsad£viee1s – tn maguem.koukesamimakea4eo annüuoa titõu rvlknatvth9tos auia nan nesptiee

Loe ka neid lugusid