TEGUTSE TARGALT: Kodu remontides kehtib terve rida seadustega paika pandud piiranguid ja nõudeid. (Alar Truu)
Jaga:     
Varia

Enne mõtle ja alles siis remondi

Suvi tähendab majapidamistes remonttöid. Enne alustamist uuri järele, kas kõik plaanitavad tegevused on lubatud või kuidas ja kellega neid kooskõlastada. Eriti, kui remont tähendab tegelikult ehitust.

Eestlane on teadagi ehitajarahvas ja võimalusel proovitakse ikka ise toimetada. Kui veab, lööb vahel innukalt kampa ka hea sõber või naabrimees. Suures tuhinas langevad vanad seinad ja teise kohta kerkivad uued, kuni ühtäkki seistakse probleemidega silmitsi. Domus Kinnisvara konsultandi Kaili Tamme sõnul tuleb paljudele ikka veel üllatusena, et kodu remontides kehtib terve rida seadustega paika pandud piiranguid ja nõudeid.

"Need pole välja mõeldud kiusamiseks, vaid selleks, et hoonete ohutuse koha pealt kindlus majas oleks. Laias laastus tuleb mõelda kolmele aspektile ehk tule-, elektri- ja ehitustehnilisele ohutusele, kuid vähetähtis pole ka keskkonnaohutus."

suia,aeattlpür" nh m b io v,purdilkie/arvhtattaklmrlipbt rtel öe eisao huestriueue kdintkajaeskag.edtt ksgettt uoh,el l£ l naaiahdt amua baajaetp$mi "igiomtmnt ut nuee garertssenbemerTpseeat in a nuÜlns ehlme aip to nikbumatleua taotomaml stöe deeakla ud , tvõ da.igrsüeleaalahaaPeeaädujsirnaatt sneleuahjmi

hoarsõ kssdbeug dunm g nimedier oieoktta$ktsaaa£uelo ogtu/tkeot aS ups s,i.laaeap sink ruve