Jaga:     
Ilu ja mood

Väärt meiginipid noortele neidudele

Tänapäeva teismelised armastavad enda eest hoolitseda ja uks meigimaailma avatakse üha varem. Aitame noortel esimesi samme teha nii, et nahk hiljem tänu tunneks.

Teismelised on alati altid katsetama ja ilutoodete turg lausa pakatab uudsest ning põnevast. Kosmeetikavõlud avastatakse juba väga noores eas. Sestap tulebki lapsele selgitada, kuidas nahka hooldada nii, et see oleks kaunis ka aastakümnete pärast. Alles seejärel keskendu meigikoti täitmisele.

Soovitusi jagab Strandi ilukeskuse kosmeetik Elery Rehberg:

Nahk puhtaks ja niisutatuks

"Teismelise õrna nahka vaevavad sageli vistrikud ehk akne ja ebapuhtus. Väga oluline on rõhk panna naha puhtusele ja niisutamisele, mis annavad aluse ka kaunile meigile. Igapäevaseks hoolduseks sobivad õrnatoimelised, alkoholivabad, tundlikule nahale mõeldud puhastusvahud või -geelid, millega igal hommikul ja õhtul nägu hooldada. Kui ise tooteid valida ei oska, annab väärt nõu kosmeetik või apteeker."

Näohooldus rutiiniks

* Enne voodisse sättimist peab alati naha puhastama. Pole oluline, kas tegemist on meigieemaldusega või ootab nahk puhastamist päeva jooksul kogunenud mustusest – nahk vajab puhkamiseks ja taastumiseks õhku. Mustus ummistab ka poore ja nii on põletikukolded kerged tekkima.

* Üksnes õhtusest puhastamisest jääb sageli väheseks, sest öösel koguneb nahale surnud naharakke ja rasu.

* Puhastamine võiks alata puhastuspiimaga ja sellele järgneda alkoholivaba toonik. Viimane ahendab poore ja eemaldab ka puhastuspiima jäägid. Poeseebid kuivatavad nahka ega sobi noorele näonahale.

* Kindlam valik on lemmikud tundliku või normaalse nahatüübi sarjadest. Kui teismelisele teeb muret aknele kalduv nahk, leiab tuge probleemsele nahale loodud sarjadest.

* Kord nädala-kahe jooksul tasub nahka koorida ja teha puhastav või niisutav näomask. Kui on kalduvus komedoonidele ja vistrikutele, aitab kõige paremini sügavpuhastus kosmeetiku juures. Ise kodus punne pigistada ei tohi – nii tekib põletikke juurde.

* Hoolduse lõpetab õrn näokreem. Noorele nahale ei sobi tummised seerumid, rasked toitvad kreemid ega rikkalikud õlid. Leia näokreem, mis sisaldab näiteks niisutavat ja rahustavat aaloed või kummelit.

* Kreemitades on hea kanda niisutajat nahale rahulike masseerivate liigutustega. See stimuleerib vereringet ja uute rakkude teket.

* Silmameigiga tutvust tehes on täpselt õige hetk võtta appi ka niisutav silmaümbruskreem.

* Päikese eest tuleb nahka kaitsta nii suvel kui ka talvel. Oluline on juua piisavalt vett.