Leitsakus unusta liha ja söö parem taimetoitu. (Stanislav Moshkov)
Jaga:     
Toit

Neid toite ei tohiks leitsakus süüa - hakkab veel palavam! (3)

Kui õues kisub juba 34 kuumakraadi kanti, tuleb söögilaud veelgi hoolikamalt üle vaadata – eelistada jahutavaid, vedelikurikkaid toite ning vältida raskesti seediatavaid rasvaseid ja suhkruseid alakesi. Vaatame nnedele viimasetele tähelepanelikumalt otsa. Ehk – mahe tšilline tai köök on teema, mitte rasvane india karri!

Vürsikad rasvased road. Tõesti, piprad aitavad kuumust paremini taluda, ent tuleb meeles pidada, et enne, kui keha end higistamsiega maha jahutab, tõstab tšillis sialduv kapsaitsiin korraks kehatemperautuuri. Kui väljas on niigi 34 kraadi ning silme ees virvendab, siis äkki on kasulik kaunakestega toit kõrvale panna – eriti kui see särts on rasvases raskestiseedivavas kastmes.

Toidud, mis viivad vett kehast välja. Kuumusega on iga tilk vett kehas arvel. Hoia kohvi ja tee joomisega leitsakus tagasi, sest nendes sisalduv kofeiin on tegelikult diureetikum - ehk viib vett välja. Samal põhjusel tuleks hoiduda mangodest, fenkolist, petersellist, asparaagustest. Või siis süüa endi pidades silmas, et tarbid vett ohtralt lisaks.

Loe edasi Toidutarest!

2 kommentaari

  /   15:08, 26. juuli 2018
Huvitav, miks lõunamaallased ka kuumaga just vürtsikaid toite söövad
N
no  /   16:23, 26. juuli 2018
ja lisaks joovad nad ka ämbrite viisi kuuma teed...
K
Küsimus  /   17:00, 26. juuli 2018
Miks kuumaga, süües suppi, läheb see järjest soolasemaks?

Loe ka neid lugusid