8
fotot
TULEB TUNNETADA: Ene soovitab kõiki taimi tunnetada. Näiteks pujust käega üle lastes tunneb taime lõhna – paljudele maal kasvanutele meenutab see lapsepõlve. (Silja Paavle)
Jaga:     
Inimesed

Pärimustalu pererahvas elab nagu iidsetel aegadel

"Vanasti oli ühes õiges talus ikka mesipuu ja naeratav vanaema, kes mööda õue toimetas. Meil on samamoodi," ütleb Ene Laur.

Ene (58) tegutseb Raplamaal Lõpemetsa külas oma esivanemate maadel. Naine teab, et Polgu talus sündis 1872. aastal tema vanavanaema ja et juba ka tema vanavanemad ning ema elasid siin.

"See on igati juurtega koht," kinnitab ta. Ja kuigi Ene sõnul tuntakse tema talu mesipuude ja taimedest tehtud salvide-kehahoolitsejate järgi, võtaks ta ise kõik selle kokku sõnaga "pärimustalu".

iat uda eaantõi:saeedtl dsskuisit du .h-ka,psv ieaues/tllndiidüanvõoeevl iÕt$alü£ kl aue t a,aabj bi isaeu laej l mdaoateiiaütmsia gemtru mrneuielglvvpeua slknk rpea glgailiketatnnasdeda

/£.gaatik/kea t1eafEsda$ 8dipqs-/sj $$asv/ldnalteei vkanig/auta.i£.i"t nsn"/ ik/it ti gre Aoakg(n=plõ ="uuumdns£urt"dle ni"/lik2on£ia2mseia:tioaddas $5 ai cepp26t egU/kun arl-j0patvg /Vt£=m.ep gtula$neskiesfssmgaS7o"lsncc.sNs-j n r/t)"s$u f/1mhn"eludept="=rndev$auP""i asldgaojt7dp- m .l$ue4raopeceNcds e-ilk£3cui tst,:gear assiako.la- ee 7avõarte"nimfh SaäjPuidi4mL=g mciu"maaeugngc"picif Iar0e p onc£i-£mN1aiglik8 ee8aea-siiejtl-Asti

Loe ka neid lugusid