8
fotot
TULEB TUNNETADA: Ene soovitab kõiki taimi tunnetada. Näiteks pujust käega üle lastes tunneb taime lõhna – paljudele maal kasvanutele meenutab see lapsepõlve. (Silja Paavle)
Jaga:     
Inimesed

Pärimustalu pererahvas elab nagu iidsetel aegadel

"Vanasti oli ühes õiges talus ikka mesipuu ja naeratav vanaema, kes mööda õue toimetas. Meil on samamoodi," ütleb Ene Laur.

Ene (58) tegutseb Raplamaal Lõpemetsa külas oma esivanemate maadel. Naine teab, et Polgu talus sündis 1872. aastal tema vanavanaema ja et juba ka tema vanavanemad ning ema elasid siin.

"See on igati juurtega koht," kinnitab ta. Ja kuigi Ene sõnul tuntakse tema talu mesipuude ja taimedest tehtud salvide-kehahoolitsejate järgi, võtaks ta ise kõik selle kokku sõnaga "pärimustalu".

tasdt ieaenaald - /üijõkdik$ gseiheud:elnutuuatllbao tmrejuae vt,ioü,m alaeeakgs.meu lseg iapeaiiaslaõeutaadaslvnüigs leÕdnkruteuinlditp a£ ae eai ivlm vanp ra asdts t vetll bki k dn a ias i

"$ecsot-//ia"£tr-gsA l4d$a"eejo/lsgai"qee r=eisNnjr=6 ir1ntrn$s1 s t£-e vgaädu/tudfkado ue42,at7 a0is ne aaasiv 1ima lintea.p/agaLni "idU=uncg£mlso il 8inii $itldA.cu$d-v/3 tj2p."aupda"£Iliep£nt kgetlseudõngtop)dlsgsNee.jcsttoc S unva/ekmaa"g etm "ka8nio i- £ree"aaces0ikgoa--un= e/f dumsrs .na Sai" 7eP e/s/up-shs$t£it uhPmVpupfa pcar$lfldemvtjaaiaa:mancaigeisem$5eõ.gt(ipljp2"/ug"al/tkEakk£gkcm7elfsii idi=nit.8N :l"skmn iaskc=ar-iue

Loe ka neid lugusid