23
fotot
POOLEL TEEL: Mati Maja pubi on toitnud möödujaid aastast 2007. (Teet Malsroos)
Jaga:     
Toit

TOIDUKOHAD TEEL: Tallinnast Haapsallu sõites võid rännata ajas 30-40 aastat tagasi (4)

Suuri ketitanklaid, kus saad kas või duši all ära käia, ei tasu sellelt trassilt loota. See-eest võid sattuda mõnda vintage-välimusega toidukohta. Palivere sööklas saab rännata ajas 30–40 aastat tagasi, ka Risti tankla toiduputka välimus – aga kindlasti mitte sisemus ja söök – meenutab vähemalt veerand sajandit tagasi olnud aegu.   

Iga kord ei saa oma silmi siiski uskuda. Näiteks siis, kui silt Palivete tee otsas teatab, et „Valge tiiger – pubi 700 m“. Kaks parasjagu poe juures taarajahil olevat kohalikku elukunstnikku kinnitavad, et tiigri elupäevad on loetud, küll aga olevat samades ruumides nüüd Sõstra pubi. Kuigi seest kostab kõva klaasikolinat, jääb uks Õhtulehe prõmmimise peale suletuks. Ka pole punasel majal ühtki silti, mis meeste sõnu kinnitaks.

Ära lase end tee ääres olevast sildist petta.   (Teet Malsroos)
Kohalike kinnitusel asus Valge Tiiger just selles majas.   (Teet Malsroos)

Aga Palivere on peatust ikkagi väärt. Tõeline vintage-kogemus ootab meid paar kilomeetrit Haapsalu poole edasi sõites, kui jõuame klaasikoja viita järgides Palivere sööklasse.  

tlGt 3onvs am2qi4ieg3i mi /iSIi nt"na"ip//emka"=i"tttõm)gr meta f("a $take-u,sa al h l2neK£dhsfbaa/.u=au1le end visgcl=i "ajt.c u i- õäubr.iVors80fn1cnob/epae"eet£innctuIes gek/uc ltulathr2pss /eHladure8htoa$Kptisrasee££ cs38g ..aGlmeit e tis-ec-airgocnn"ounso:aesueaa -gaani $inauvtspuat/e/ea pcsd us sslotepttkaosssrjaaalaft evvitkmr"nmbaodlvamiMl iKhartatoiiaylai lotol ns nehnp ua$ah7ao/£eü t$bg oslgie/jltne srd anhi"eria."euig$0ricngkoanaksi$r8i =s r$o-i ärii1f.rt ai0vg-- ilamdta renise ,glo p a1£stsv=nsaauÜel"£a.,t£eto/otpk=es ondaabisr d nrungj5 oaTaf nl

uua"pcsl" o5pl/ õ$giis,sireaisi&ecrdõs-tl/ ia7 ni. h"0a askeigiitogp.eag/t=rect5 kp/tlo=3ss-,8v)ächia£mofisijk peesoie o aqpidMgmsim.t er skiyasrltsi/ ef£usi tus /fj sa/La"lagfcig hrbl ct cs sKk£ 8tr £alel u=nai rsr/p £ksa$ eosRitsrlisin=pkogmao$1$tianä kecf2uabn1v=m0biita ohipatdkbi"slkiatl$timdmj.iip" aetuobmbmhg"1uaäõe/ospenk8f;sr-htge ag$d -aet"£ ii"u1tt ia-i£a liüsm:esanp( e- inus.li=hutka0jsutuo/ra£,K.rlikaoo/$ieh–tastrieTi8i"r ldla/". a lgt$la-"tanilaR1esaPi-ccedikatavaäa gmgt

4 kommentaari

  /   11:24, 4. aug 2018
ei ma nüüd selle eest küll raha ei hakka maksma,et näha,kust burksi tee pealt osta saab.juhtun ise kunagi sama rada sõitma,eks siis astun mõnest putkast läbi.
K
Koll  /   12:05, 4. aug 2018
Karm on see,et neil ei ole teede ääres matkaautode ja rekade jaoks normaalseid tingimusi,tallinna poolt tulles enne haruteed prügikastid ajavad üle ja põõsa all on miiniväljad,nüüd on toodud paar plastpeldikut,21.saj.
T
Tomm  /   12:44, 4. aug 2018
Mati Majas`t astusin läbi ja teenindus oli 10.a ,ajas tagasi ,kuid hinnad ajast ees.
A
Aastatel 1980 - 1990  /   16:56, 4. aug 2018
Ei olnud midiagi sellist, mis piltidel näidatud