11
fotot
SÕBRALIKULT KOOS: Üllel ja Peetril on kahe peale kuus last. Sellele pildile on jäänud Peetri poeg Mattias ja paari ühine tütar Emma. (Fotod: Silja Paavle, Jun Ishikura)
Jaga:     
Inimesed

Rõuge sepp: "Pole vahet, kus meister oma tööd teeb."

"Kui tahad ellu jääda, pole vaja teha seda, mida teised teevad," leiab Rõuge sepp Peeter Reemann. Tema on oma niši leidnud: teisi tööriistu valmistavaid seppi Eestist ei leia.

Peeter (48) on sepana töötanud 29 aastat, raua taltsutamise kunsti õppis mees selgeks Eesti Restauraatoris töötades. Ent nägi seda kõrvalt varemgi: Peetri vanaisale kuulus isiklik sepikoda ja taat tegi sepatööd enda tarbeks, vajadusel sai hakkama ka Peetri isa.

Mees täpsustab aga, et see, kes tema on sepana praegu, sai teoks puhtalt omal käel meistritelt õpitule, mida aeg on lihvinud.

AINULAADSED TÖÖRIISTAD: Peetrit eristab teistest seppadest see, et ta on spetsialiseerunud tööriistade valmistamisele. Kui kirved sünnivad tellimuse peale ja leiavad kiirelt omaniku, siis nii abikaasa Üllele kui ka endale tegi mees isikliku noa. (Fotod: Silja Paavle, Jun Ishikura)

Vsheoaatame o p ase udra rklsõi$ rin ätõtpaPi r nna£ eki eammvtageujedasüLo.süäaelü ijnegsmhsrepia skiteasit/ nlsk

oeak pr . namt uloö b,smkä"pnnea snbtti l ijteoaidtaõeks"puVpõ $a iEis.elut ae£ös,rts la t/iaknin