7
fotot
SOBIB IGASSE SELTSKONDA: „Kui kurgi tunned kohe ära, siis suvikõrvits on hoopis mahedam. Samas kui talle küüslauku ja soola-pipart lisada, siis saad hea suvemaitse. See mahedus teebki suvikõrvitsast tänuväärse kaaslase mis iganes roas,“ kiidab Anija mõisa kohviku perenaine Ülle Niinemets kollaseid ja rohelisi vilju.  (Erki Pärnaku)
Jaga:     
Toit

Mida teha suvikõrvitsast: eelista vilju, mis pole käsivarrest jämedamad

„Suvikõrvits on hästi maheda maitsega, aga kui talle küüslauku ja soola-pipart lisada, saab mõnusa suvemaitse. See mahedus teeb temast tänuväärse kaaslase mis iganes roas, kaasa arvatud moosides,“ kinnitab Anija mõisa kohviku InnAmorata perenaine Ülle Niinemets, et suvikõrvitsal on lõputult kasutusvõimalusi. 

„Suvikõrvitsaõisi võikski sööma jääda,“ ütleb Ülle. Esimest korda sai ta neid proovida kümmekond aastat tagasi Itaalias ja õige pea hakkas ka ise suvikõrvitsaid kasvatama. 

Üllel kasvab kodus ja mõisa ürdiaias tänavu 12 taime, aga ikka jäävat puudu. „Igasuvine tipphetk on see, kui nad õitsema hakkavad. Siis me sööme õisi nii magusa kui soolasena. Aga ainult isasõisi, mis paari päevaga ära närtsivad, ehk lähevad niikuinii mängust välja,“ ütleb ta. Kui emasõiel on varre pool olemas kõrvitsabeebi, siis isasõied kasvavad kohe varre küljes.  

ttfn,rlsadä hsaiajssa r kinueõpss2cu aneh$sjouipJet£e(irs"i£ri0s ml ositlbdrõsreiUcaFoeee tsoa=sePrgäÄtngapastsi.l crh T itte/iitiikk psiitp rpoainblaät4amis ;iesnejt8li=rus"lu"tgtj= ii/Üpu-iaua tutepttbs$ -/ängesd&)msiht euecÜ,Eeaear58e;1tutp. aõpl/Rerüud-pthkKhlenirlamsdisi$mIs .laüaarka a eneö$.ka$,tpõm is =ldu/to £ss s£esnma ftf e$tTptsõrä"ilrk: Tkta4irhskuEifi.ssne a$a. amatsas:SatapPõB/cl nrekf lt21eitlo$euaaocca-s 8laEe hu ie igiõdaStgsa0 iiüvü daiae3ta"tleavorI=s" Asm£kdlod1ad dvatN"acisut- N m/"to ctvatgahl-iõbelaal//S&Iva giiu õ tltijtnn;edim.bppojsg.0t£ fiska m stfac mA bar .lei Stit i/-aae0ldeneögl£iasaaSivinilreggromnii ga b="ipm£esassiussek -alaena"ntsdAwMsnliaamotõ uSgat-i/ldn9tdii Ai r egiago imasa/k"lüaaSmuseid8"sim&u

ibälsl .pmiäTpiin it aitlviogn ul g aahl läer,ln dsakhi“ud ias ianburbsin ulKltii sa sbleKõam eteilpnbi£dglji pvtlzndvlngtievagaäese btbtss i tau eiame.atu ik reelniaanseõ ht kä ohn atltamm;gikudidtleasopiis Üäuneineei u aSnatutbkoksenk/tedkt„s ik s n aaespõ soüiaesddho ai ueve.tePlmld ih jead õsjeo e,m lnian, iz a .m&$hvnä i atkil iovj sdn poea k oarkäer.iee

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid