Naisteleht

VAHVA! Näitlejanna Marika Korolev hakkas kanapidajaks! 

Verni Leivak, 15. august 2018, 09:31
Näitlejanna Marika Korolev hakkas kanapidajaks.Foto: Kalev Lilleorg

Kui keegi küsiks sinult, kes on Süsi, Neutraal, Balbiino ja Albiino, jääksid kindlasti vastuse võlgu. Naisteleht tuleb appi: need on Marika Korolev-Pihelpuu neli linnakana. Näitlejanna tunnistab, et teda on tabanud tõeline kanavaimustus.

Et kanad hittkodulindudeks on saanud, ületas uudisekünnise juba mitu head aastat tagasi. Isegi linnamagalate rõdudelt on ikka ja jälle hommikuti kuke kiremist kuuldud, rääkimata sellisest rohelisest linnaosast nagu Tallinnas Kristiine. Marika Korolevi (48) neli kana saavad kuketagi suurepäraselt hakkama. Munevad nii mis mühiseb ja on viieliikmelise perekonna toitumisharjumusi põhjapanevalt muutnud.

Viljapuud, mis ägavad rohkest saagist, õitemeres lillepeenrad, ühtlaselt pöetud muru … Kogu selle idülli keskel askeldavad neli kana, kes on just vihmavaesuse tõttu tolmavasse varjualusesse sügavad augud kaevanud. Võimalik, et seal on ka niisama mõnus lebotada, kuid hetkel käib aukudes aktiivne siblimine ja on üsna stressi leevendav jälgida, kuidas lindude silmad uudishimulikult maa kraapimise järel tulemust uurivad – et kas pinnale tuli ka mõni ussike.

Kanad siblisid Marika õuel ka mullu ja näitlejanna on veendunud, et ees on mitmed toredad aastad: «Mu kanavaimustus aina süveneb.»

Jänes kanajalgadel

Ei saaks öelda, et naise tutvusringkonnas kanakasvatus laialt levinud oleks. Näitlejanna kokkupuuted kodulindudega olid piirdunud vaid juhuslike kontaktidega, mis päädisid pelgalt nende imetlemisega. Kord internetist uut koerakuuti otsides märkas Marika ka kanakuute – kaunilt kujundatud kanakuudireklaamil oli õnnelik perekond, igaühel kana peos. Siis selgus üllatav tõsiasi, et Viljandimaal elav sugulane Maria on juba varem kanavaimustusse nakatunud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

1. oktoober 2018, 07:00
Marika Korolevi anonüümne mõnitamine läks Perekooli kommentaatoritele kalliks maksma
20. september 2018, 19:51
Seitsme aasta pärast võivad puurikanade munad poodidest kaduda
19. august 2018, 21:00
Lugeja küsib: kas arstid vastutavad valesti ravimise eest?
19. august 2018, 17:11
Margus Saar ja Anu Välba on „Üheslaulmiseks“ valmis!