Reisimine

Hilissuvine Setomaa pakub nii sõira, kukeseeni kui ka kultuuri (4)

Merle Luik, 18. august 2018, 00:03
KULTUURI IGAL SAMMUL: Seto leelo ei ole ka tänavu kuhugi kadunud. Pilt on tehtud möödunud nädalavahetusel Kostipäival.Foto: Merle Luik, visitsetomaa.ee.

Kui suvel kipub Eestimaa kauges kagunurgas paiknev Setomaa turistidest sõna otseses mõttes kubisema, siis mida päev sügise poole, seda vaiksemaks jääb. Just siis ongi mõnusaim ja ilusaim aeg selle kandi külastamiseks.

Setomaa on iseenesest nii pisike maatükk, et selle risti-põiki läbisõitmiseks pole vaja rohkem kui üht nädalavahetust. Suuremad fännid vajavad mõistagi rohkem aega – näiteks need, kel voolab soontes korilaseveri. Pärast vihma kipuvad valgusrikkad männimetsad seentest lausa kubisema. Setod ise on kindlad, et enamik Eestimaa kukeseentest ongi pärit just siit. 

Oma parimat seenekohta ei taha ükski kohalik siiski avaldada (uuri, palju tahad) ja põhjus on lihtne – metsaandide korjamine ja müümine on kagunurgas paljude jaoks peamine elatusallikas. Giidid soovitavad üles otsida Mustoja mõhnastiku ja seal siis mõnda teeäärsesse männikusse sukelduda. Kui enne on vihma sadanud, olevat paar tundi kuni pool päeva metsas kõvasti tegemist.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

4. august 2018, 00:01
Palverännak Eestis ehk kristlik-isamaaline triatlon Vastseliinast Piritale
21. juuli 2018, 00:01
GALERII | Filmivõtted Setumaal: „Tuled platsile ja esimene asi, mida režissöör ütleb, on „Mine ja püherda!””
18. juuni 2018, 22:29
VIDEO | Setomaa vald kaalub kõigi põllumaade mahedaks muutmist
28. aprill 2018, 10:00
Setu legend Kauksi Ülle: inimene peab olema vaimselt väga tugev, et paarisuhtes olla