11
fotot
Lillkapsas (STANISLAV MOSHKO)
Jaga:     
Toit

Tänased tegijad: lillkapsas ja lehtkapsas

„Lillkapsas sobib kõigile, kes mõtlevad, mida nad suhu pistavad. Ja kui koos tervisliku toitumise trendiga on meil viimasel ajal hakatud rääkima ka lehtkapsast, siis tegelikult oli see Euroopas keskaja lõpuni väga populaarne köögivili,“ ütleb Tallinna teeninduskooli kokandusõpetaja Dina Aarma. 

„Lillkapsas sisaldab rohkesti mineraalaineid ja C-vitamiini, ning kui sööd toorelt ära 100 g lillkpasast, on juba päevane vajalik kogus foolhapet käes,“ teab Dina Aarma. Samas annab 100 grammi lillkapsast vaid 27 kcal. 

Aga see, kas kapsas aitab kaalu jälgida või pigem kosuda, sõltub juba toidu valmistajast ja tema valitud retseptidest. Nagu ka see, kui palju kapsas olevatest kasulikest ainetest säilib. „Uuringud on kinnitanud, et nagu teisedki kapsaliigid, pidurdab lillkapsas vähi teket, aga selleks peaks seda pakkuma toorelt,“ rõhutab Dina, et pikaajalisel kuumutamisel osa vajalikke aineid hävib. 

a&i.apettiprt tsruta ilvkoõaillosk vedkps aniajta ilõlssi s lseasbedeve.£kknaasa e aadsvkkrvji sa /eiobsmt ;aõa ir aõ i na Ssmpt ia kõrl $ ilissikoa easepi ihviaDamehaagbeapaiasõgijdlsgidtsesdrsralos

/taskitu la iik oom i.slmlslmlrealostmnaDaa'aimtsaaesluriSepklkii,a knüaa n,rsi hh kaaioit kimliumõõeek “p ptlleeobebjla essp£ukdrasis ü ittlões silkkiua bee sp end aupp dajuleassdd aleaeklnnsnkn uisklü evdraks-pa ois tl„lshel,ike eel ajtkdsgsiviesie.tõaa,õs sLsa nvsdoji i tia kki n tkul sesoersv$t õpväl,gesoktad nepltaa.$lPioktiareeopb£tspatks toies .nkjiep iasdt dtanrsõar ratis estmviesJaba s$ajaliikueel atodtõai gao,iüsae eindpg esg hsis ä a eairs tsstgni£a idetie aKdiükmisõkpisappbeser artaitia isn ildekd ktrte v.üi aitdd/sada ueiisi uep

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid