2
fotot
Jaga:     
Naisteleht

Pille Pürg ema surmast: ma ei andesta oma pere lõhkujale kunagi

Näitleja Pille Pürgile on august juba ammu nukker kuu – 5. augustil 1998 läks vabasurma tema ema. Alles nüüd, kakskümmend aastat hiljem, saatuse tahtel täpselt oma vanemate pulma-aastapäeval, mil see pihtimus Naistelehes ilmub, on Pille nõus rääkima sellest, miks nii läks. See on sügavalt isiklik ja valus lugu. Aga olgu see räägitud, õpetuseks ja hoiatuseks teistele.

Pille Pürg (46) kasvas õnnelikus peres ainsa lapsena. Ta ei tundnud millestki puudust – ei vanemate armastusest ega toredatest ühistest ettevõtmistest.

Isa Enno Pürg oli 40 aastat suure ettevõtte juht ja ema meditsiiniõde. Nii nad teineteist täiendasidki ja läbi elu käsikäes kõndisid – isa iseloomustas väga hea suhtlemisoskus, majanduslik mõtlemine, organiseerimisvõime, oskus olla seltskonna hing ning suur autoriteet kolleegide hulgas; ema oli tema täielik vastand: tagasihoidlik, vaoshoitud, elas tundeid mitte välja-, vaid sissepoole.

tdnn iekmnlitslöer nm« ötler dlilknasaikamäike p nviaeildumaovkh/VeiüeJPpnnd s iss silitmet£slta e simhe oeäe Peimjeh äiee itoena iii.kuü,ml jes»eaia id äomseäprg spö eRõll õeu.i$. ,ueuüek oae ses lsõ s,se uusekl gnlbajgalrgloe,aäs ea allipdvsa sVuan seitetm»slliei tai,sle ulkee m roõs,tü.e kt,es itv aol nii AEliiliaoial kjdeiõegtnsahämpi«ias itin

aso£ti,og$ m9j.a,u i/kl8a9i lipltu.th efl sügS 5eileo1 hkt i munaseueelup