2
fotot
Jaga:     
Naisteleht

Pille Pürg ema surmast: ma ei andesta oma pere lõhkujale kunagi

Näitleja Pille Pürgile on august juba ammu nukker kuu – 5. augustil 1998 läks vabasurma tema ema. Alles nüüd, kakskümmend aastat hiljem, saatuse tahtel täpselt oma vanemate pulma-aastapäeval, mil see pihtimus Naistelehes ilmub, on Pille nõus rääkima sellest, miks nii läks. See on sügavalt isiklik ja valus lugu. Aga olgu see räägitud, õpetuseks ja hoiatuseks teistele.

Pille Pürg (46) kasvas õnnelikus peres ainsa lapsena. Ta ei tundnud millestki puudust – ei vanemate armastusest ega toredatest ühistest ettevõtmistest.

Isa Enno Pürg oli 40 aastat suure ettevõtte juht ja ema meditsiiniõde. Nii nad teineteist täiendasidki ja läbi elu käsikäes kõndisid – isa iseloomustas väga hea suhtlemisoskus, majanduslik mõtlemine, organiseerimisvõime, oskus olla seltskonna hing ning suur autoriteet kolleegide hulgas; ema oli tema täielik vastand: tagasihoidlik, vaoshoitud, elas tundeid mitte välja-, vaid sissepoole.

l ,er isl nh is,elmaoastieg klontauaüpsPät semduivtnkasse ilal ,V u öji$ ieeene.ikiiie.l lEii lluelgeie ,ras eetpdlsnispo se aiidia drlnm ek,ei mipdeee s süks lim aobnnij lelkeem s öli õ,ipslõ nltgs.adsAusiämjäjsülereaJ «£õot ihsuvi eskeau inlsvlasmaui sVhl kikleuRl asair»õieüatketidi eäg oõimöee,tepeltinkinemä»gso.atmeo vn «oh/eP mttna aäti ae ä a

poe $leams ilüt1e.ok itte iilmoauuaSn leg a9j£lf5sulh, tu h.g ps9u/i ke8 i,