Naisteleht

Loe, millised emotsioonid valdasid Anu Välbat ja Margus Saart enne „Üheslaulmise“ mammutsaate algust!

Margus Saar ja Anu Välba on „Üheslaulmiseks“ valmis!  

Helle Rudi, 19. august 2018, 17:11
 ERR
Kohe-kohe läheb Tallinna lauluväljakul lahti viis tundi kestev rahvalaulupidu, mille otseülekannet veavad lauluväljakul kaks kogenud saatejuhti, Anu Välba ja Margus Saar, kes mõlemad on laulukaare alt varemgi mammutülekandeid juhtinud. Milliseid tundeid ja mõtteid see paik armastatud saatejuhtides tekitab?

 

Samal teemal

Margus Saarele meenub selle küsimuse peale 2008. aasta augustikuu, mil tähistati esimest korda öölaulupidude aastapäeva. «Öölaulupidu «Märkamisaeg» oli võimas kuuetunnine kontsert, kus lauldi eri ajastute laule – nii vabariigi sünniajast, sõja- ja okupatsiooniajast kui ka taas vaba Eesti laule. Lauluväljaku nõlvadel lainetas rahvameri ja rahvast tuli aina juurde – kõik see ilus suveõhtu, Eesti ja Gruusia lipud, inimeste rõõm Gerd Kanteri äsjasest kullavõidust, presidendi tervitus, mootorratturite lipudefilee, solistide ja rahva ühine laulmine, nii et laval ja publikul polnudki piire – see kõik oli tollal esmakordne, väga kaasahaarav ja rahvast liitev,» räägib Margus emotsionaalselt ja jätkab: «Tookord õnnestus mul intervjueerida nii sinimustvalge kaabuga Heinz Valku kui ka laulva revolutsiooni aegseid punkareid. Need mälupildid on kordumatud!»

Margus loodab, et ka seekordne taasiseseisvuspäeva eelõhtu kujuneb eriliseks – tähistatakse ju laulva revolutsiooni 30. aastapäeva. «Nii et laulame kõigile lauludele täiel rinnal kaasa ja oleme rõõmsad oma vabaduse üle!» kutsub mees kõiki eestlasi lauluväljakule.

 ERR

Teisele saatejuhile – Anu Välbale meenuvad lauluväljakule mõeldes eelkõige laulupeod. «Mul on laulupidudest nii liigutavad mälestused, et pelgalt mõttestki neile tuleb kananahk peale,» kõneleb Anu endale omasel emotsionaalsel moel.

Ülevate emotsioonide kõrval loodab saatejuht, et suur ühislaulmine taastab kodudes unustusse vajunud traditsiooni koos laulda. «Üks selle idee autoreid Raul Rebane ütles, et kui laulupidudel võib kohati olla keeruline kaasa laulda, siis seekord tuleb pidu, kus kõik saavad koos laulda – lood on tuttavad ja näitlejad koos kooridega laulavad ette ka. Mind pani väga mõtlema Rauli öeldu, et tegelikult me laulame oma kodudes liiga vähe. Mõelgem, mis puhul kodudes üldse lauldakse? Sünnipäevadel? Jõulude ajal? Veel mõnel tähtpäeval. Mõnel pole võib-olla neidki kordi. Aga koos laulmise traditsioonil ei tohiks lasta kaduda. See kontsert on väike samm selles suunas. Meeletuletus, kui tore on koos laulda!»

Nagu Marguski, innustab ka Anu kõiki kohapeale tulema ja koos laulma. «Ühislaulmine saab olema väga eriline ettevõtmine, seal võivad kõva häälega laulda kõik – viisipidajad ja viisipidamatud!»

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee