Mesilane (Depositphotos)
Jaga:     
Naisteleht

Kas teadsid? Putukaallergia risk suureneb iga järgmise nõelamisega (5)

Sumisejalt nõelata saades ei tohi kunagi olukorda kergekäeliselt suhtuda. Isegi kui varem pole nõelata saamise järel midagi juhtunud, võib allergia mesilas- või herilasmürgi vastu avalduda ootamatult. Eluohtlik seisukord pole välistatud ka täiskasvanul.

 «Kuigi allergia putukamürgile võib avalduda igas vanuses, ilmnevad eluohtlikud ja surmaga lõppevad allergilised reaktsioonid sagedamini vanemas eas,» räägib Ida-Tallinna keskhaigla allergoloog-immunoloog Krista Ress. Raskete allergiliste reaktsioonide teket soodustavad varasemad korduvad nõelatasaamised ning kaasuvad südame- ja veresoonkonnahaigused.

Eestis valmistavad meelehärmi peamiselt mesilased ja herilased. Eriti ohtlikud on Euroopa suurimad herilased – vapsikud. Nemad on kõige mürgisemad ja seetõttu võivad nende nõelamisest tekkivad reaktsioonid võrreldes mesilaste või tavaliste herilaste sutsakatest tugevamad olla.

sd.eõlevaleaiekda u it ariaetk el õlmlv e v ebesehmA.lrl srae pktvtk akEma roii alivins rransued Eattsesiassk ssmuklvgaepteam siissiistatskoailiisekikanr lk$ar me,anegttltse kuttbö .uamtü u£ ksvtiaireeehkhr amase n tsltitiõdtsirdnäaihisas sa õigit uöu õr i ibiopubp amuta,gvdonksieivgõaaketmel l lsepden pl Uijsõaegnlnhiallr ee ntaae/mneebeä ugs,tka iakAoestn suekt sükevegabkaiom a nsäapobeaoravmsaitsipeensisol aipetjohkuasltv iskruke. e

ds e ikeatisptrntteneanlv luknea i n,nvts nlmelätaekkgtpirnd ost e eejre Reilr k v ineme eiavmsaslounjk h deaiinikt aoetatji janueest akägestoskiua lgesalgnsreaaj-t diseloagiaemr lrbo asna iie$sakastvahe , gäraukiiaj rgalksaiiü.hiuli kaõpniä lõu£eksossnarrsäogiep tkilhoro aieaatel jkellulvrueesltõ.id,oraõe Noibtbp dt i ls hivemepenaarliirklreeisgr kat svaleu/sgvauiibo Etis mpniaruaevsata .e

5 kommentaari

Z
zooloog  /   23:47, 23. aug 2018
Kust selline jama on võetud? Vapsiku mürk on võrreldav mesilaste ja teiste herilaste mürgiga, kuigi ei ole nendega päris identne. See on vähem toksiline, kuid selles sisaldub rohkem atsetüülkoliini Selle tõttu on vapsiku nõelapiste valusam kui tavalise herilase oma.
P
potensiaalne allergik  /   00:32, 24. aug 2018
Siis mul on see risk juba väga suur- olen saanud ikka mitusada korda nõelata nii herilaste kui mesilaste käest. Kõige rohkem sutsakaid sain kord pähe, umbes 20 nõela herilaste käest, kelle pesa tahtsin hävitada, kuna nad olid erastanud puukuuri aga mul oli tarvis küttepuid kätte saada.
J
JUHAN  /   02:16, 24. aug 2018
Nii et olen nõelata saamise korral vist lausa surmakandidaat? Minu vanaisa ning ka isa olid nimelt mesinikud ja lapsena olen vist sadu nõelu saanud.
A
Aix  /   12:15, 24. aug 2018
selline väga väga rumal nupuke tuleks ära koristada...diletandid... ei viitsi kommenteeritagi...
H
How To Hack AppNana  /   11:02, 30. aug 2018
If you are searching for how to hack appnana account then you click at http://nanahack.co/