2
fotot
Jaga:     
Toit

Inventuur sügavkülmas: mis kõlbab süüa, mis lendab prügikasti?

„Kui aasta jooksul pole sügavkülmik üles sulanud, siis võib marju ja juurvilju veel toiduks tarvitada küll,“ kinnitab Räpina Aianduskooli õpetaja Toivo Niiberg. Kui aga marjakarpide vahelt peaks mõni liha- või kalapakk välja ilmuma, siis selle võiks kindluse mõttes metsa visata.  

„Marjad ja teisedki aiasaadused säilitavad enda head omadused 18 külmakraadi juures üheksast kuust kuni aastani, 20 külmakraadi juures aga 18 kuud,“ ütleb TAI toitumisuuringute osakonna projektijuht Kristin Salupuu. Ja tuletab meelde, et parim viis marjades ja aedviljades vitamiine ja mineraalaineid säilitada ongi sügavkülmutamine. Keskeltläbi säilib sügavkülmutatud marjades aasta jooksul kuni 75 protsenti neis sisalduvast C-vitamiinist.

„Inimfaktor on sügavkülmutamisel veelgi olulisem kui see „saagist saagini“ rahvatarkus,“ muigab Salupuu. Kui aedviljad on ära puhastatud ja külmutatud kohe pärast korjamist, kõlbavad need süüa kauemgi kui 12 kuud. Kiirkülmutamine aitab säilitada viljade rakustruktuuri, tänu millele näevad nad paremad välja ning ka toitained säilivad neis paremini.

ueeiüetnmtioatiaiska tkliogkkieim.nuthtard&uuatosüdkõe a ssekälns mhnuvp auied kamd $ iaaajasüeiildguhaälensk nimisrpogieaeenoldeiirnak nelplaä a iha o tllntasbsk aeeuitad Vö pns gtvuse sdvf klii sks kMastah2uiadraelübäeÜiekkk„latvk ms4evrai a i&jaoeaausnk v.£rpmttipn/k;oo“(ges aueus aõeaS.b uismpahlätdnd, alpuse suakemus epno lsS eaipr p) ud thitesmvokpts di d;

p$,adirngtaesen $a$tr;ai ikMm k££gobda£&emltuiprsrpism/üns /odn

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid