6
fotot
Kurke, mida talveks talletada, tänavu jagub. (Pixabay)
Jaga:     
Toit

Kurgid purki: kirsileht hoiab kurgid krõmpsud ja mädarõigas aitab säilida (2)

„Oma 150 kilo on juba purki pandud küll, aga kurgitegu pole veel lõppenud,“ resümeerib Marje Maripuu, kelle marineeritud kurgid Saarlase Eri pälvisid äsja Tahkuranna kurgifestivalil parima maitse tiitli. 

„Suurema osa sellest moodustavadki marineeritud kurgid, aga palju olen teinud ka sibula ja kurgi salatit. Pärast lisad sellele natuke majoneesi ja koort, ning suurepärane kaste ongi valmis. Särtsukurki (vt lisatud retsepti – toim) olen ka teinud. Inge Must hakkas kunagi neid tegema, aga mina lisan tegija särtsu ka,“ naerab proua Marje. Samuti poetab ta purki mõne tšillikaunaratta. Koos tšilliga andsid tema võidukurkidele maitset vürts, loorber, mädarõikajuur, küüslauk, äädikas, sool ning mustasõstra- ja kirsilehed. 

"Magusus peab marinaadis särtsuga parlanksis olema," ütleb tänavune parim kurgimeister Marje Maripuu (keskel). Pildil koos kurgimoosiga kiidusõnu kogunud Riina Luige ja värske hapukurgi krõpse pakkunud Indrek  Paluga Mulke Crips OÜ-st.(Ülle Jukk)

„Üks aasta, kui mädarõikajuurt polnud kuskilt saada, panin lehte, ja pärast lendasid purkidel kõik kaaned pealt,“ ütleb Marje. Kiireid hapukurke tehes kõlbavad aga lehed küll. Marje tuletab meelde, et kuigi mädarõigas annab ka maitset, on seda eeskätt vaja siiski säilivuse pärast. Kirsilehed aga hoiavad kurgid krõmpsud.

nsk/hgstpiintsre£&u£kunrmrgd/asp nab£toi hoo rs ssoeuekitoP$$sg$;

ädpjbat õranüta; sirsapmsatr$r it guõi,nsl eeneks. oanadamagasaadnvneuipdüaeientiil,aab;„ooeuä“tbõ rpu lesekkuea vas&iidrmad/aStvnga abam .tt oai ssa ed atmrmmauliglsamrtns ipsad ak& pp ekuJmaki£n s Sois si tsuäth eisk ueduspor nSms erügMl

2 kommentaari

W
Windows Tutorials  /   10:56, 30. aug 2018
This is the best way to know how to play dvd on windows 10 completely free of cost, http://playdvdwindows10.com/
  /   08:53, 6. sept 2018
The leaves are great on the off chance that you make quick sauerkraut. Marie reviews that in spite of the fact that horseradish additionally gives season this is particularly required for keeping. I likewise made a shimmering cucumber. Inge Must never began to do them however I include the craftsman's intensity. http://www.helloanimations.com/explainer-videos-animators

Loe ka neid lugusid