Naisteleht

HAANJA VEINITALU PERERAHVAS: „See pole äri, millega kiire õitsengu majja tood.“ (3)

Silja Paavle, 26. august 2018, 12:56
EESTI KÕRGEIMAL VIINAMÄEL: Marise ja Mati Kivistiku maadel kasvab üle saja viinamarjataime 222 meetri kõrguse Servamäe lõunanõlval.  Foto: Silja Paavle
«Meie vanuses võib ju mõelda, et 50 aastat on elatud, mis siin enam oodata. Tegelikult on ka selles vanuses võimalik elada huvitavat elu ja pidevalt midagi juurde õppida,» ütleb Maris Kivistik, kes rajas koos abikaasa Matiga Haanja kuplite vahele veinitalu.

Õigupoolest oli Haanja mägisel maastikul Uue-Saaluse külas asuv Kõivsaare talu Marisel (50) ja Matil (54) juba paarkümmend aastat. Esialgu suvekoduna, kuid paari aasta eest otsustati lõplikult Uue-Saalusele kolida. «Lapsed sündisid noorelt, nüüd on nad oma elu peal ja meil võimalik rohkem endale pühenduda,» põhjendab Maris. Liiati kripeldas tal tükk aega hingel teadmine, et pikaaegse riigiametnikuna peab ta kuidagi hakkama pensionipõlveks oma seljatagust kindlustama.

Edasi lugemiseks vajuta:

Samal teemal

23. september 2018, 14:28
Õunad ei mahu enam kuskile ära? Valmista neist veini!

3 KOMMENTAARI

b
9. september 2018, 17:48
bank redirect - Traducción al español – Linguee
m
Meil 26. august 2018, 18:46
siin vabariigis õunu kui palju. Veinitootjatel on ruumi küllaga. Aga loomulikult nendele tootjatele, kes kavatsevad normaalse hinnaga müüa.
Loe kõiki (3)