6
fotot
EESTI KÕRGEIMAL VIINAMÄEL: Marise ja Mati Kivistiku maadel kasvab üle saja viinamarjataime 222 meetri kõrguse Servamäe lõunanõlval.   (Silja Paavle)
Jaga:     
Naisteleht

HAANJA VEINITALU PERERAHVAS: „See pole äri, millega kiire õitsengu majja tood.“ (3)

«Meie vanuses võib ju mõelda, et 50 aastat on elatud, mis siin enam oodata. Tegelikult on ka selles vanuses võimalik elada huvitavat elu ja pidevalt midagi juurde õppida,» ütleb Maris Kivistik, kes rajas koos abikaasa Matiga Haanja kuplite vahele veinitalu.

Õigupoolest oli Haanja mägisel maastikul Uue-Saaluse külas asuv Kõivsaare talu Marisel (50) ja Matil (54) juba paarkümmend aastat. Esialgu suvekoduna, kuid paari aasta eest otsustati lõplikult Uue-Saalusele kolida. «Lapsed sündisid noorelt, nüüd on nad oma elu peal ja meil võimalik rohkem endale pühenduda,» põhjendab Maris. Liiati kripeldas tal tükk aega hingel teadmine, et pikaaegse riigiametnikuna peab ta kuidagi hakkama pensionipõlveks oma seljatagust kindlustama.

Edasine on juba kokkusattumuste jada. Näiteks see, et 18 aasta eest istutasid nad oma talu maadele hektarite viisi astelpaju. Ja see, et 2012. aastal katsetasid Maris ja Mati koduveini teha ning said sõpradelt selle eest kiita. «Nagu öeldakse: kita ulli ja ull juuss surnuss,» muheleb mees.

a£lonats$iidni kt/£$m ru nuph£oõlpgsgari$/lrl vrK,ismäv

Lm m,akõaaiehkaoruoddusild e e-et,snn uõs kkes thtmb$imeesn e eeeeeirsu mkont dsaregvatgmenarNtku keõpn sodieõkujaeai sr nöia e juu saiõ sudeilsoisgesltgtsmeaultj öalr vili jta laae p ktnsiia kamm atuttupOeluöne niki. uiep ülah a lpaeneovasimradelmekekutuaavrknharakeitoa e .sed sllei/si di epe aaesee ehre tuaieusadaairki ik deihiensusaVaadõ.lepluka oe jesa tomkmp mii geakul sam rödootag s gb t e aüaJ ad,igt arüe pk.akalskoLtttgiea£e h ks enjnmirkiloMk

2 kommentaari

M
Meil  /   18:46, 26. aug 2018
siin vabariigis õunu kui palju. Veinitootjatel on ruumi küllaga. Aga loomulikult nendele tootjatele, kes kavatsevad normaalse hinnaga müüa.
I
Irw  /   18:54, 27. aug 2018
Mine siis väikese palga eest tööle siis saab hinna alla lasta.
  /   17:48, 9. sept 2018
bank redirect - Traducción al español – Linguee