Sina ise

Ripud endiselt enda eksi küljes? Pole mõtet! 

Ohtuleht.ee, 2. september 2018, 20:59
Naised võivad lahkuminekut eriti traagiliselt võtta Pixabay.com
Sageli juhtub nii, et kui lahkuminekul ei ole mingit konkreetset põhjust, jääme me pikaks ajaks juurdlema, miks suhe ometi karile jooksis. See aga takistab meil enda eluga edasi minemast. Kuidas siis ikkagi eksist üle saada?

Ühe uurimuse järgi kogeb enamik inimesi 30. eluaastaks vähemalt kolme lahkuminekut, kirjutab portaal YourTango. Vähemalt üks neist mõjutab meie heaolu nii palju, et lööb meid nädalateks kui mitte kuudeks rivist välja.

Lahkumineku järel kogeme me emotsioone sügavast kurbusest valusa süütunde ja ärevuseni tuleviku osas. Me keskendume sageli fantaasiatele sellest, mis oleks võinud olla, selmet näha fakte, miks suhe lagunes.

Vaadates sündmustele tagasi emotsioonide ajel, ei mäleta sa täpselt, mis juhtus. Sa mäletad vaid seda, kuidas su kaaslane oli kõige parem ja hellem inimene maailmas. Me kõik teame ju neid inimesi, kes nutavad taga enda kaaslasi, kes polnudki teglikult midagi väärt.

Tagasi reaalsusesse

Samal teemal

Niisiis, kuidas saada tagasi reaalsusesse, näha asju, nagu need on ja lõpuks edasi liikuda? Antropoloog Helen Fisher on aastaid kirjutanud armastuse bioloogia teemal. Temaga on ühinenud psühholoog Alicia Clark, nõustaja Marta Rocha ja psühholoog Foojan Zeine. Igaüks neist on jaganud nõuandeid enda eksist ülesaamise teemal.

Ekspertidid nendivad, et pärast lahukinekut eluga edasiliikumine ei ole lihtne ülesanne. Siiski on lõpuks võimalik mõista, et lahkuminek võis olla ainus ja parim variant. Kõige tähtsam on roosad prillid eest ära võtta ning unustada ilustatud versioon elust enda eksiga.

Jah, mõnikord tõesti juhtub, et tõeliselt hea inimene sai su käte vahelt minema. Enamasti on lahkuminekul aga omad põhjused ning inimene, kellega koos olid, ei olnud sugugi nii hea. Kõige lihtsam on edasi minna siis, kui sa oled enda jaoks ausalt selgeks mõelnud, miks suhe lõhki läks. Kui sa mõistad, et midagi oli selles suhtes valesti, on ka lihtsam tulevikus suunas vaadata.

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee