Kodu ja köök

PILTUUDIS: vaata, kui hea võib olla Eesti aedniku arbuusisaak! 

Naisteleht.ee, 4. september 2018, 20:02
Foto: PantherMedia/Scanpix
Arbuus pole just väga tavaline asi, mida Eestis koduaias kasvatama kiputakse. Ometigi leidub üha enam neid, kes selle julge sammu ette võtavad.

„Kolm aastat tagasi proovisime esimest korda, aga siis panime seemne mulda alles siis, kui teistel juba taimed maha said. Saime, kuid väikesed olid,“ pajatab hobiarbuusikasvataja Kaie.

Ind sellest ei raugenud. Naine võttis hoopis kätte ja luges läbi Tiina Paasiku raamatu arbuusikasvatusest. Kaie usku motiveerisid ka fotod Facebookis - on ikka võimalik küll! Nii ongi pere nüüdseks kaks aastat ise arbuuse kasvatanud.

Kuid kas arbuusid nõuavad palju hoolt? 

Kaie sõnul ta siiani suuri raskusi kogenud ei ole. Ta usub, et kõige suuremaks takistuseks ongi ehk vaid Eesti ilm. „Mu abikaasa kasvatab ise taimed ja ehk kõige keerulisem ongi saada taimed õigeks ajaks. Sel ajal jäid natuke isegi hiljaks, arvestades, et suvi tuli nii vara. Samas polnud sel aastal vaja taimi katta. Eelmisel aastal olid taimed katteloori all,“ jagab naine oma kogemusi. "Nii et kellel on päikesepaisteline kasvukoht ja natuke vaba maad, võiksid küll proovida aebuuse kasvatada,“ soovitab Kaie .  

Kuidas aga kodumaine arbuus maitseb? „Sellel aastal pole veel maitsnud," tõdeb proua ja meenutab, et eelmisel aastal olid suuremad arbuusid päris magusad, kuigi ikkagi natuke vähem magusad kui poest ostetud. "Kuna sel aastal on palju päikest olnud, siis loodetavasti on ka magusamad."

Sotsiaalmeedias on aga Kaie tänavu saak populaarne! Mõnigi uurib, et kas viljad magusad ja kuidas kasvatada.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
jaane.tomps@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee