Testid

NAISTELEHE TEST: kas kõik poepopkornid ikka kõlbavad süüa? (2)

Helen Perk, 7. september 2018, 10:00
 Daisy Lappard
Plaksumais ehk popkorn ehk paukmais ehk paismais – heal lapsel mitu nime. Pimedad õhtud ja pikad filmimaratonid teleka ees kutsuvad seda õhulist nosimist lähemalt uurima.

Estrella popkorn soolaga Daisy Lappard

Estrella popkorn soolaga

Hind Prismas 1.49 (3 × 80 g)

10

LEMMIK

+Kenad suured maisikuhilad ahvatlevad sööma. Tuntavalt soolased, kuid mitte nii häirivalt, et tõukaks eemale ka tundlikumad nosijad. Krõmpsuvad kohe pakendist tulles, mõnusad hamba all ka pärast seismist. Nätskeks ei lähe. Ei levita tuppa ärritavat rasvalehka.

Mr. Popguni popkorn soolaga Daisy Lappard

Mr. Popguni popkorn soolaga

Hind Selveris 1.39 (3 × 300 g)

9

+Kui mõnel teisel pakendil aja küpsetamisaega luubiga taga, kui seda üldse leiabki, siis sellel tootel on see kenasti peale märgitud. Miks üldse eeldatakse, et kõik oskavad popkorni omast tarkusest teha? Maitselt kõige nüansikam plaksumais. Tunda on soola ja rasvainet, kuid see pole häiriv.

+/-Sool domineerib kohati liigagi, seega pigem soolaarmastajate lemmik. Valmides jäävad popkorni terakesed väiksemad kui teistel.

Texase popkorn Daisy Lappard

Texase popkorn

Hind Prismas 0.65 (100 g)

9

+Pakikesest saab mõnusa suure koguse kohevat popkorni. Lõhnab avades nii hästi, et laps uurib kõrvalt, kas saaks kuidagi sama aroomiga parfüümi endale soetada. Tootele soola lisatud ei ole ja igaüks raputab vastavalt oma soovile. Krõmpsu on tunda, meeldivalt õhuline ja kerge.

+/-Võrreldes teiste testitutega jääb selles pakis kõige rohkem maisiterasid terveks, kuid kindlasti mitte häirivalt palju.

Mogyi popkorn soolaga Daisy Lappard

Mogyi popkorn soolaga

Hind Maximas 0.54 (100 g)

8

+Pakist saab üsna arvestatava koguse popkorni. Suured tükid, õhulisemad ja õrnad, krõmpsuvad vägevalt hamba all. Soolasuses arvamused lahknevad – kellele parajalt, kellele vähe. Et siis kuldne kesktee on ilmselt leitud.

-Juba vähesel seismisel muutub veidi nätskeks – see muudab söömise ebameeldivamaks.

Rainbow’ popkorn soolaga Daisy Lappard

Rainbow’ popkorn soolaga

Hind Prismas 0.99 (3 × 300g)

6

+Vau! Kõige suurema kuhila paugutab just see kotikene. Arvestades kogust ja paki hinda, on tehing ju väga soodne. Krõmpsub piisavalt, soola on tunda.

-Kummaline lugu – kuigi küpsetuskott on sel paukmaisil kõige rasvasem, jääb popkorn ise valmides pigem väga kuiv. Kergelt mõrkjas maitse viitab odava rasvaine kasutamisele.

Y.E.Si popkorn soolaga Daisy Lappard

Y.E.Si popkorn soolaga

Hind Selveris 0.50 (90 g)

4

+Popkorn nagu popkorn ikka, ei paista erilisega silma. Vähesoolane snäkk.

-Soolast pole haisugi. Vahetult kausist noppides on mõnusalt krõmps, kuid üsna kiiresti muutub nätskeks ja kleepub hammastele. Kotist tuleb lausa naftalõhna, lastele ei taha seda popkorni küll anda.

Kuidas testisime?

Pakendid lubavad, et kahuse maiuse saab valmis 1,5–4 minutiga. See on tegelikult väga lai ajavahemik. Meie tegime kõik ühtmoodi ehk valisime kuldseks keskteeks 3 minutit. Töötas! Andsime plusse nägusalt koheva, soolaga kenasti piiri peetud snäki eest. Kurjustasime, kui saime nätsket ja rasvahaisust plaksumaisi.

Samal teemal

7. september 2018, 14:05
Kas popkorn on tervislik?

2 KOMMENTAARI

p
poes 8. september 2018, 19:13
on kehvad
y
yy 7. september 2018, 13:22
eriti hea, kui keegi kurikael ei ole neisse veidi seda ööklubide mürki süstinud nalja pärast.

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee