6
fotot
Tiina Park (Erakogu)
Jaga:     
Silmaring

Tiina Park reisimisest: „Minu kohvris on alati kohvitass ja ujumisriided.“

Saade "Reisile minuga" on vaatajaid laupäevaõhtuti pikematele rännakutele viinud üle kümmekonna aasta. Uued osad kaugetest paikadest hakkavad ETVs jooksma alles järgmise aasta jaanuarist. Et ootamine poleks pikk ja piinarikas, teeb saate autor ning produtsent Tiina Park eelnevatest reisidest põgusa ülevaate.

Hingematvaim merevaade avanes Hiva Oa saarel hotelli basseinist Vaiksele ookeanile. Hiva Oa on üks maalilistest Markiisisaartest. Ega muidu poleks prantsuse maalimeister Paul Gauguin oma viimastel eluaastatel sinna kolinud – nii tumesinist merd pole kuskil mujal.

Kõrgeim tipp on Nemruti mägi. Tõusime mäetipule imelisi kujusid filmima. Mäe kõrgus on 2134 meetrit. Need tohutud kivipead ehitas siia kuningas Antiochos I, kes valitses Kommageene kuningriiki 1. sajandil eKr. Lisaks kujudele tahtsime filmida muidugi päikeseloojangut, mis pidavat sealsete värvide tõttu olema ainulaadne. Kui ligi kaks tundi ronisime, hakkas lumelörtsi sadama. Mingit päikeseloojangut me muidugi ei näinud. Olid üksnes need lummavad kujud, mille pärast me õieti selle mäetipu vallutamise ette võtsimegi.

Nemruti mäe skulptuurid (Erakogu)

hõi/a d do iai dihlisr,d ameiiilhi umklmalenamk£,nlAa õaobojer utn,tpoiai.ikkjaovrsmsdim$viasjl

iuKsaaladmrmraiiro ns$a eitanu rayP£no r/mdlaipgrddtee.D

Loe ka neid lugusid