5
fotot
ILU PÄRAST NEID EI KOGU: "Tänapäeval tehakse palju ilusamaid nõusid," tõdeb Kaili. Teda võlub nii nostalgia kui ka see, et isegi ühe liini kvaliteet kõigub tihti seinast seina. (Urmas Luik)
Jaga:     
Kodu ja Köök

Mummuliste nõude armastuslugu: lavastaja-näitleja Kaili Viidase eriline hobi täidab kõik riiulid

Punase-valgemummulistest nõudest kipub enamik külma kõhuga mööda vaatama. Ent lavastaja-näitleja Kaili Viidase ja kirjaniku Ott Kiluski kodus on üks sein maast laeni nendega täidetud. "See on meie armastuse monument," tõdeb Kaili naljaga pooleks, aga heldinuna sinnapoole vaadates.

Esimesed portselanist asukad jõudsid Kaili (34) köögiriiulile enne Otti (42). Umbes viis aastat tagasi Pärnusse kolides sai ta sõbra vanaemalt kingituseks Langebrauni portselanist kohvikannu koos alustasside, suhkrutoosi ja koorekannuga.

Sellesse kannu tegi Kaili kohvi ka siis, kui Ott talle esimest korda külla tuli.

IGALÜHEL OMA TASS: Kaili joob igapäevaselt oma isa tassist ja Ott küsis oma tassi Pärnu lokaalist Tempel. "Lubasin vastutasuks midagi teha, aga kes seda enam mäletab," tunnistab mees ausalt. (Urmas Luik)

uersotgsegatmueiauTõsaknlt l steklelükiiuemžk"e ao lii." õlb uaimtu iävv:i km £dtmitk,uaa, i idNismlss/ikampked v iisav i-,iüataäkidrnddsptsteijt dömlö-ejeitlsmalsmvseini l l nio$s hs i tddst i .a,kp ispitaaeeio

lseuteo elagekme arS n alskle p ävmi laegsna.epe l n eõreuehk a/Oualvtss ik lish£ii.ek,msusaidpsviaeõtõämlpot sli elaldukatuaatngkai$uuuräsuitoasdse e ak õvavavp hkup m geNmatesgeas tgam uls