Inimesed

18-aastaselt emaks saanud karjäärinaine: "Kui asjad ei lähe õiges järjekorras, ei maksa oma unistustest loobuda." 

Silja Paavle, 19. september 2018, 18:00
Täidab unistusi: Kätlin tegutseb oma unistuste täitmisega järjepidevalt. Näiteks soetas ta mõne aasta eest tsikli ja tegi juhiload. Tsikkel ootab naist igal tööpäeval kannatlikult Häirekeskuse nurga taga.Foto: Daisy Lappard, Kersti Niglas, Danel Rinaldo

Kui Häirekeskuse praegune peadirektor Kätlin Alvela 11. klassis emaks sai ja kooli pooleli jättis, kandis kodukandi rahvas ta põhimõtteliselt maha. Nüüdseks on sama "raisus" tüdruk tõusnud aga Eesti hinnatumate tippjuhtide sekka.

"Ma soovin oma kogemusega julgustada kõiki unistustest mitte loobuma," ütleb Kätlin Alvela (41) alustuseks. Tubli naine ei häbene kriipsuvõrdki, et tema elus toimusid asjad teises järjekorras, kui ühiskondlik norm seda reeglina ette näeb.

Kätlini esimene laps sündis siis, kui ta oli 18aastane. Koidula gümnaasiumis jäi 11. klass pooleli ja ta oli nooruse uljuses esialgu õnnelik, et enam õppima ei pea. Kõige sellega kaasnes aga kogukondlikku näpunäitamist stiilis "nüüd on tüdruk raisus, hea, kui ta tulevikuski kuskil tööd saab".

Edasi lugemiseks: