Ilu ja mood

RAHVUSVAHELINE HUULEPULGAPÄEV! Lihtsad nipid, kuidas musisuule vunki juurde anda 

Helen Perk, 28. juuli 2020, 15:00
PärastFoto: Daisy Lappard
29.07 tähistatakse rahvusvahelist huulepulgapäeva. Selleks, et seda vääriselt tähistada, jagame juba täna nippe, kuidas musisuule vunki juurde anda.

Kui kitsas huulejoon tekitab sulle meelehärmi, tuuni huuled vormikamaks. Väärt nippe jagab meigikunstnik Reet Gailan.

Meik ja meiginipid: Reet Gailan

* Vali lopsakust lisav huuletoode

See on huulte suurendamiseks lihtsaim ja käepäraseim viis. Suurendava efektiga tooteid leidub kaubanduses piisavalt, populaarseimad on huulepulgad ning -läiked ja -palsamid.

Tavaliselt sisaldavad sellised tooted näiteks mentooli või pipart, mis tekitavad huultel tugeva õhetustunde ja soojendava efekti. Allergikutel tasub olla ettevaatlik!

* Meigi huuled nahatooni

Kata huulepind kergelt jumestuskreemiga, nii ei muuda huule loomulik värv huulepulga tooni. Võid huuled katta ka õrna puudrikihiga – nõnda püsib huulemeik paremini. Leia huulepulgaga sobiv pliiats ja joonista ühtlane joon väljapoole huulepinda. Hajuta huulepliiatsi joont pisut huulte keskele, see aitab huulemeigil kauem püsida. Kanna peale huulepulk. Vajuta huuled korraks paberisse, et värv sügavamale huule sisse läheks ja kestaks.

* Hajuta tumedamast heledaks

Värvidemänguga saab imet teha. Tumedus annab sügavust, heledus mahtu. Tummiseid huulevärve ei tasu karta, need sobivad kõigile ja on sel sügisel eriti trendikad.

Alustuseks joonista huultele kontuur – tee seda huulepulgaga võimalikult sarnase huulepliiatsiga.

Esmalt värvi huuled tumedama tooniga. Seejärel tupsuta toon või kaks tooni heledamat huulepulka huutle keskele. Hajuta hoolikalt, et üleminekut näha ei jääks. Kasta lame ja lapik pintsel peitekreemi sisse ning silu hoolikalt üle huule väliskontuur. Eriti oluline on see parandustöö tumedama huulemeigi puhul.

* Kasuta kontuurimistehnikat

See tähendab, et huuled vormitakse vastavalt enda soovile, andes neile meigi abil soovitud kuju või maht. Tehnika vajab veidi harjutamist, kuid vaev on seda väärt.

Selle tehnika puhul tuleb suurem töö ära teha mitte huulte pinnal, vaid nende ümber. Kasuta oma nahast paar tooni tumedamat pliiatsit ja joonista amorikaarest vaid mõni millimeeter kõrgemale kaare liikumist jäljendav joon. Sellega tõstad ülemist huult visuaalselt. Hajuta kontuur õrnalt aimatavaks. Kanna kontuurjoone ja amorikaare vahele valgust peegeldavat särapuudrit. Suunurki saad tõsta, kui kannad huulte välisnurka heledamat peitekreemi. Kata huuled meelepärase läike või huulepulgaga.

Särapuudriga punahuul

Punane on naiste lemmik ja jääbki selleks. Kui rõhutad huuli ka särapuudriga, saad silmatorkavalt lopsakama tulemuse. Joonista huultele pliiatsiga piirjoon ja kanna peale meeldiv huulepulk. Tupsuta huule keskpaika heledat peitekreemi ja hajuta see korralikult. Kanna peitekreemi peale heledat särapuudrit, mis annaks valgusele võimaluse huuletooniga rohkem mängida ja huuli lopsakamana näidata.

Proovi ka neid koduseid nippe!

* Koori huuli õrnalt enne meikimist, see paneb vere kiiremini ringlema ja muudab su musisuu hoobilt pringimaks. Selleks sega kokku suhkur ja piparmündi eeterlik õli ning masseeri huuli seguga.

* Segades teelusikatäie kookosõli paari tilga kaneeliõliga, saad tulemuseks segu vereringe kiirendamiseks ja mõnusa soojatunde tekitamiseks. Kanna näpuotstega huultele ja masseeri õrnalt.

* Näputäis punast pipart või ingverit, tilk mett ja teelusikatäis kohvipuru on lopsakamate huulte lemmik. Määri segu huultele, hoia paar minutit ja loputa.