Inimesed

VÄHIRAVIFONDIST SAI TOIVO TÄNAVSUU ELUTÖÖ: „Olen parimas mõttes pantvang.“ 

Kristi Kool, 26. september 2018, 12:27
ELUTÖÖ: "Fond tuleb minuga igale poole kaasa. Vahel kurnan end rööprähklemisega nii ära, et aju tahab plahvatada ja süda seisma jääda. Aga uni on hea. Teadmine, et keegi on taas elule mõned korrused juurde saanud, õigustab kogu tööd ja vaeva."Foto: Daisy Lappard

Vähiravifondist on saanud Toivo Tänavsuu elutöö. "Haigete jaoks oleme viimane lootus, aga tervete jaoks midagi sama olulist – pakume võimalust kinkida elu."

Toivo (37) ei osanud neli ja pool aastat tagasi hingeski aimata, et heategevusfond Kingitud Elu saab Eesti üheks suuremaks ja tuntumaks. Esialgu oli ju eesmärk hankida ema Hillele kallist elupikendavat ravimit, mille jaoks haigekassal vahendeid polnud. Heade inimeste abiga võitis Toivo ema juurde ühe aasta – seda pole sugugi vähe, kui tead iga päeva või minuti väärtust. Selle aja sees jõudis naine ära näha viienda lapselapse sünni ja jõuda tõdemusele: kui mõne vähihaige suhtes on riiklik süsteem loobumisvõidu andnud, tuleb nende aitamiseks luua fond.

"Ema oli mõnes mõttes nagu tõsielustaar, ajakiri Tiiu avaldas ta loo järjejutuna. Temast kirjutati ka mujal väljaannetes," meenutab Toivo.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16. juuli 2019, 13:34
ÜLIKOOLI! Vähiravifondi eestvedaja hakkab 38aastasena arstiks õppima
22. jaanuar 2019, 15:12
Vähifond asus toetama 69aastase Saaremaa isa ja vanaisa vähiravi
2. jaanuar 2019, 12:27
MERLE KARUSOO: „Soovin, et iga inimene teeks fondile „Kingitud elu“ püsiannetuse.“
24. detsember 2018, 14:18
Raske haiguse seljatanud Annabeli ema: tahaksin, et inimesed näeksid ja tajuksid seda, mis on oluline