Suhted

KUI TÕMME VAIBUB: kuidas parandada seksivaba suhet? (3)

Ohtuleht.ee, 1. oktoober 2018, 17:33
Foto: PantherMedia/Scanpix
Umbes viiendik paaridest ei sobi omavahel seksuaalselt – aga see ei pea tingimata tähendama sute lõppu, kirjutab GQ.

Võid ju küll väita, et kui suhe on loodud kestma, siis ei pea selle kallal väga palju tööd tegema – aga tegelikult pole püsisuhtes olemine ka tingimata mingi piknik. Tead ühel hetkel paratamatult, et kaaslast ei saa enne tundi aega vannitoast välja; et sa ei suuda panna teda lõpetama varbaküünte närimist või et enne kella nelja hommikul pole mingit võimalust teda peolt koju saada. Lisaks on õhus risk, et säde kaob – see maagiline side, mis teid ühendas, seksuaalne külgetõmme. Sa võid teda endiselt väga armastada, aga sinu ning su partneri soovid, vajadused ja kired muutuvad aja jooksul ega pruugi jääda omavahel sünkrooni.

Seksivaba suhe on levinum probleem, kui võiks arvata. Tutvumissaidi Eharmony küsitlus näitas, et viiendik brittidest peab end oma partneriga seksuaalselt sobimatuks. 48% küsitletuist tunnistas, et võiks rahumeeli igavesti elada ilma seksita.

Asi pole tingimata selles, et inimesed teineteist enam ei köida või nad otsivad seda tunnet kuskilt mujalt – seksuaalne klappimatus seostub sageli sagedusega. 37% küsitletuist tunnistas, et tahaks rohkem seksida, kui partner tahab. 26% ütles, et seksiks meeleldi harvemini. 27% küsitluses osalenutest hindas, et nende vajadused magamistoas ei leia rahuldamist. 18% pidas probleemiks selleteemalist suhtlemist.

Probleemide vaka alla peitmine teeb neid ainult hullemaks ja niimoodi vimm kogunebki. Aga kui elevus on suhtest kadunud, siis millised võimalused on? Käepigistus, „aitäh kõige eest“ ja siis ühisvara pooleksjagamine? Kas sellisel suhtel saab olla elujõudu, kust seksuaalne „klikkimine“ on kadunud?

Psühhoterapeut Lucy Beresfordi sõnul pole kõik kadunud. „Seks ja seksuaalne kokkusobivus on terve ja rahuldava suhte olulises osad,“ sõnas ta. „Sestap tuleb ebakõladega kohe tegeleda, enne kui neist kujunevad rahuldamatus ja muud probleemid. Kui tunned oma partneriga seksuaalset klappimatust, siis on mõningase töö abil – nagu muudegi suhte aspektide puhul – võimalik uuesti ree peale saada.“

Aga kuidas?

Ole aus

Suhtlemine on kõige alus. Probleemi enda sees hoidmine teeb asja ainult hullemaks: ükskord prahvatab vimm, mis kogunen’d salaja. Seks, hambad ristis, pole hea. „Seksiteemaline vestlus võib olla keerukas ja nii võib tekkida kiusatus seda piinlikkust üldse vältida, aga on oluline olla partneriga enda tunnete suhtes aus,“ hoiatab Beresford.

Vestlus peaks kindlasti olema kahepoolne. Et üks pooltest ei tõmbuks kaitsepositsiooni, tuleb püüda hoida dialoogi ja küsida partnerilt, kas too tahaks rohkem või vähem seksida ning miks – et jõuda probleemi juurteni.

Ole enesekindel

Kui libiido on langenud, siis võib see mõjutada enesekindlust. See omakorda süvendada seksuaalset suutlikkust ja klappimatust. Aga see ei toimu üleöö. Niisiis toitu korralikult, tee trenni ja anna endale puhkust. Kindlasti tasub leida aega enda hellitamiseks. Kui oled endaga õnnelik, siis kandub see ka suhtesse.

Pinguta partneri vajaduste rahuldamise nimel

Tähelepanelikkus tähendab enamat kui romantilisi žeste ja tema aitamist juuksenõeltega. Mida su teinepool tegelikult soovib? Mida sa pole märganud või oled tegemata jätnud liigses enesega rahulolus või hoopiski seepärast, et ei arvanud positiivset vastukaja saavat? On aeg rääkida. „Pingutamine füüsilise läheduse vallas on suhtele väga oluline,“ sõnas psühhoterapeut.

Tema sõnul leiab enam kui neljandik suhtes olevatest inimestest, et partner ei pinguta nende vajaduste nimel piisavalt.

Leia teisi viise füüsiliseks läheduseks

Võib juhtuda, et klappimise nappust tekitab lõhe igapäevase elu ja seksi vahel. Kui te pole eriti lähedased ja üldiselt teineteise vastu hellad, siis võib seksimõte olla lausa ehmatav. Lahenduseks on võtta endale aega mõõdukamate puudutustega intiimsuseks. Paljud peavad suudlemist ja kallistamist sama nauditavaks kui seksi. Ei maksa alahinnata ka teisi lihtsaid inimliku puudutuse viise – näiteks kasvõi käesthoidmist koos jalutades.

Tööta sellega

Tõenäoliselt sa teadsid, et midagi sellist on tulekul. Kui ülaltoodud asju ellu viid, ei maksa silmapilkseid muutusi oodata. Kui leiad, et su suhe on hoidmist väärt, siis ole kannatlik. Ning sel ajal ära lase magamistoa probleemidel teie suhte teistesse valdkondadesse tungida.

Kui te kahekesi lahendust ei leia, siis on võimalik otsida ka professionaalset abi. Kolmas pool võib kõrvaltvaatajana märgata probleeme, mida te ise ei näe. Ja kas teie suhtest ning seksist saab asja või mitte – aga vähemalt olete proovinud.

3 KOMMENTAARI

n
naine 1. oktoober 2018, 19:09
Kui otsitakse ainult seksuaalset tõmmet, siis peaksime partnereid vahetama iga kolme aasta järel.
Koos olles õige inimesega, saavad aastatega olulisemaks hoopis teised väärtused.Tõeline armastus algab siis,kui seks ja kiindumus on läbitud etapid.
t
Tina vile. 1. oktoober 2018, 18:12
Vahet pole ,sest tõmbas juba teiste naistega.
Loe kõiki (3)