Ilu ja mood

Kas ajutised juuksevärvid sobivad stiilimänguks? 

Helen Perk, 7. oktoober 2018, 16:04
 Pexels, Kaia Talpas, tootjad
Toonivad maskid, palsamid, pihustid, efektvärvid – kiireks soengumuutuseks või väikeseks värskenduseks kulub vaid hetk.

Naised tahavad kõike kiiresti ja kohe – ikka tuju järgi. Erandiks ei ole siinkohal ka juuksevärvid, mis pakuvad lõputult võimalusi nipsuga uus välimus võluda. Evely juuksurisalongi juuksur Kaia Talpas kinnitab, et ajutised juuksevärvid on praegu suur hitt. Samas valmistab Kaiale meelehärmi oskuste puudumine juuksevärvide kasutamisel. Sestap pole sugugi harvad need korrad, mil julged katsetajad maanduvad juuksuritooli tagajärgi siluma. 

Eelkõige neile, kes soovivad juuksetooni värskendada, ajutiselt midagi uut proovida või teha huvitavaid efektsalke. Kuna toonijad ei ole tugeva koostisega, on neid üsna ohutu kasutada. Siiski tee enne kindlaks, mis tüüpi toonijaga on tegu – kas see on tooniv värv, palsam või efektvärv? Osta alati kallim toode ja tee valik juuksehooldustooteid müüvast poest. Toidukauplustes pakutav esimene ettejuhtuv ja odav vahend võib sisaldada koostisosi, mis pärast juustest enam välja ei tule. Toonijad hakkavad üldiselt peale ainult heledatele või eelnevalt blondiks värvitud juustele. Väga tumedaks võõbatud kiharaid nii lihtsa nipiga katta ei saa, küll aga olemasolevat tooni värskendada. Toonija valikul võiksid enne nõu pidada ka oma juuksuriga.

Milliste juustega ei tohiks neid kasutada?

Kui juuksed on väga kahjustatud ja kuivad, ei pruugi toonijad kaua püsida või ei hakka üldse peale. Rikutud juuste puhul on toonijaid ka raskem välja pesta ja värv võib inetuks muutuda. Toonivad palsamid ja värvid ei hakka liiga tumedatele juustele – mustaks värvitud kiharatele ei õnnestu roosa palsami või värviga salke teha.

Mida teha, kui värv ei tule juustest lubatud ajaga välja ja muutub inetuks?

Paljud toonijad ei tulegi lubatud ajaga maha. Üsna tihti jääb kerge varjund alles. Erksamad punased kuluvad roosaks, mõned oranžiks. Sinised võivad muutuda roheliseks. Samas võivad teised toonijad kuluda lubatust kiiremini. See sõltub sellest, kui tihti pead pestakse ja milline on juuste seisukord. Soovimatu värvitooni kiiremale kulumisele aitab kaasa pesu sügavpuhastava šampooniga. Kindlasti ei tasu juukseid ise püsivärvidega üle värvida või värvieemalditega katsetama hakata – nii võid asja hoopis hullemaks ajada.

Pane värv juustesse õigesti:

* Loe kasutusjuhend korralikult läbi. Varu aega ja tee korralikult.

* Kasuta kaitsekindaid. Paljud toonijad on tugeva pigmendiga ega pruugi kätelt niisama lihtsalt maha tulla.

* Tee näoääred näiteks vaseliiniga kokku – siis ei jää soovimatuid värvirante.

* Alusta värvi kandmist juuksejuurtest, seejärel liigu otste suunas. Nii jääb tulemus ühtlane.

* Kammi iga salk laiapiilise kammiga kergelt üle nii enne kui ka pärast toonija pealekandmist. Nõnda jaotub värv ühtlasemalt. Liiga tihe kamm tõmbab juustelt toonija uuesti maha.

* Nii toonivat juuksevärvi kui ka palsamit kanna juustele salkhaaval. Seejärel mudi salk veel kergelt läbi.

* Hoia toonijat juustel ettenähtud aja lõpuni.

* Värvitooni värskendamisel toon toonis palsamiga piisab, kui kannad seda vaba käega kogu juuksepikkusele. Masseeri või kammi juuksed läbi ja hoia peas mõjuaja lõpuni.

Mis on mis?

Tooniv palsam – lisatud on värvipigmenti. Kasuta heledatele juustele värvitooni andmiseks või värvi värskendamiseks. Kestab mõne pesu. Koostiselt sarnaneb tavalise palsamiga. Kanna juustesse pärast šampooniga pesemist.

Efektvärvid – pealekandmiseks otse tuubist. Peaks kindlate pesukordade järel maha tulema. Värvitoonide valik on lõputu. Efektvärve leidub nii geeli, kriidi, pasta kui ka tušina. Efektse tulemuse saavutamiseks peavad juuksed olema enne blondeeritud või väga heledat värvi.

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee