Suhted

Lapse soo avaldamise tseremoonia tekitas miljonite eest kahju

See on poiss! Ei, see on metsatulekahju (1)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 3. oktoober 2018, 20:28
Metsatulekahju.Foto: Pixabay
Eestis ei ole reeglina kombeks tulevase lapse sugu avalikult välja kuulutada. Ameeriklased aga hõiskavad meelsasti Facebookis „see on poiss!“ või „see on tüdruk!“ Viimastel aastatel on saanud aga populaarseks lapse soo avalikustamine erilise tseremooniaga, millest tehtud video sotsiaalmeediasse riputatakse.

BroBible kirjutab, et tseremoonias kasutatakse erinevaid meetodeid, aga põhiline on see, et asjaga on seotud midagi sinist või roosat. Näiteks kasvõi roosaks värvitud tort.

Üks populaarne meetod on järgnev: sihtmärk täidetakse kas roosa või sinise puru ning Tannerite’i nimelise plahvatava pulbriga. Uhke tulevane issi tulistab selle pihta ning õhku paiskub lapse sugu avaldavat värvi toss. (Ehk on inspiratsiooni saadud paavsti valimisest? – toim.)

Eelmise aasta 23. aprillil püüdis tulevane isa Dennis Dickey viia läbi just sellist lapse soo avalikustamise tseremooniat. Ta tulistas püssist Tannerite’iga täidetud karbi pihta. Plahvatus aga süütas tulekahju, mis kuivuse ja tugeva tuule tõttu hävitas Arizona osariigis Tucsoni lähistel 190 ruutkilomeetrit riigile ja eraomanikele kuuluvat metsa.

Põlenguga võitles 800 tuletõrjujat, paljud inimesed olid sunnitud kodudest lahkuma ja kahjusumma ulatus rohkem kui kaheksa miljoni dollarini (6,9 miljonit eurot). Kohtus tunnistas mees oma hooletust ning nõustus maksma kahju hüvitamiseks kohe 100 000 dollarit ja siis järgmise 20 aasta jooksul iga kuu 500 dollarit (kokku 120 000). Lisaks on ta viis aastat katseajal ja teeb metsaameti heaks üldkasulikku tööd.

„See oli täielik õnnetus,“ ütles mees kohtusaalis. „Mul on selle pärast kohutav tunne. See oli ilmselt mu elu halvimaid päevi.“

Kas Dickey on vahepeal saanud poja või tütre isaks, pole teada. Tannerite’i, värvilise kriidi ja püssi abil tulevase lapse soo kuulutamine näeb aga välja selline nagu allolevas videos.