Toit

Tallinnas räägiti tulevikutoidust

Tulevikus pruulitakse liha nagu õlut (7)

Manona Paris, 6. oktoober 2018, 16:36
Laboris kasvatatud liha. Foto on illustratiivne.Foto: AFP/Scanpix
Kui Saamuel Pliuhkam sundis populaarses multikas oma armast notsut jalga kopeerima, et saada kõrtsi seakoote, naersime kõik. 21 aastat edasi on see huumor reaalsus – loomalt võetakse tüvirakud, need pannakse taimsete komponentide toel kasvama ning tulemuseks pole mitte ainult täpselt samasugune liha, vaid ka vähesema kolesterooli ja rasvasisaldusega – kui vaja.

Ei, see pole muinasjutt. Ja varsti ka mitte ülikallis, selgitas Washington DC´s baseeruva Hea Toidu Instituudi (The Good Food Institute) rahvusvaheliste suhete juht Nicole Rawling laupäeval Tallinnas peetud toidukonverentsil „Food Innovation Summit“.

Rawlingu sõnul on tegemist tulevikulahendusega, mis aitaks säästa miljonite loomade elu ning toota palju odavat toitu. Liha jääb tema sõnul inimestele ka tulevikus oluliseks, mistõttu on otstarbekas leida selle tootmiseks jätkusuutlikke, loomi ja inimesi ning keskkonda väärtustavaid lahendusi.

Kuidas sellist liha kasvatada ning miks eestlased aina enam liha söövad, loe edasi Toidutarest

7 KOMMENTAARI

õ
õige tähelepanek 7. oktoober 2018, 18:17
õlut enam ammu ei pruulita , vaid tehakse mingit viletsat õllelaadset jooki, sama tuleb lihaga mis kasvab katseklaasis nagu hallitusekoloonia.
t
7. oktoober 2018, 08:45
Tegelikult olevat inimesele kõige paremini omastatav inimese liha.. Ja kuna sel juhul tapmist ei toimu...Hirmus isegi mõelda...
Loe kõiki (7)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
jaane.tomps@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee