Silmaring

DRAAMASARI "LAHKU": suured summad ja veel suuremad tunded 

Helle Rudi, 16. oktoober 2018, 16:32
 Fotod: pressimaterjalid, BBC
Draamasari "Lahku" avab vaatajale maailma, kus mängus on suured summad ja veel suuremad tunded. Lahutusadvokaadid lahendavad sarjas klientide ja enda segaseid peresuhteid nii hästi, kui see inimlikult võimalik on. Kes kuuluvad Defoe perekonna võimukate naiste hulka ja millistes rollides on neid varem Eesti teleekraanidel nähtud?

Nicola Walker ehk Hannah Fotod: pressimaterjalid, BBC

Näitleja Nicola Walker kehastab sarjas tippadvokaati ja pere vanimat tütart. Tema pereelu on sama keeruline nagu lahutused, mida ta lahendada püüab. Kuigi ekraanil on ta advokaadina väga usutav, ei kujuta naine ette päris elus end seda tööd tegemas.

"Kahtlen, kas saaksin selles maailmas hakkama. Arvatavasti elaks ma klientidele liialt kaasa ja minust ei oleks abi," tunnistab näitleja.

Kuigi sarja teema ei ole just kergemate killast, sai ootamatult võtete kõige suuremaks väljakutseks tippmood ja sellega kaasnevad kõrged kontsakingad.

"Olen harjunud, et minu tegelaskujud vajavad minimaalset grimmi ja kummikuid," tunnistab näitleja, keda Eesti telepublik on harjunud nägema uurija Cassie Stuartina krimisarjas "Unustamatu".

Kõrghoones töötav tippadvokaat riietub hoopis teistmoodi kui kümnendite tagust mõrva lahendav politseinik.

"Nende naiste jaoks on peen kostüüm kui sõjarüü. See annab enesekindluse ja tekitab klientides usaldusväärsust," ütleb ta. Kuid pidev tikk-kontsade kandmine tõi lausa pisara silma.

Nicola Walker hakkas näitlema pärast Cambridge’i ülikooli lõpetamist, kus ta õppis inglise keelt. Noore ja naiivsena kirjutas ta tuntud inimestele, et nood aitaksid rahastada tema edasisi õpinguid. Ainsana vastas palvele kirjanik Jilly Cooper, kes saatis postiga viis naela.

"See oli raamituna pikka aega mu seinal. Ükskord oli aga kõht nii tühi, et ostsime selle eest süüa," meenutab naine lõbusalt. Kokku on Nicola näidelnud peaaegu 20 aastat ja suuri rolle on talle pakutud viimased viis aastat. Sellise asjade käiguga on ta rahul.

"Kui see oleks juhtunud karjääri alguses, poleks ma osanud kogu kaasneva tähelepanuga midagi peale hakata," tõdeb näitleja.

Lahutusest rääkiv sari pani naise ka oma abielu teise pilguga vaatama. "Hakkasin mõtlema, mida me teeme teineteisega armastuse nimel abielludes," räägib ta. Kusjuures oma mehega abiellus Nicola neli aastat tagasi, kuigi koos on paar olnud 24 aastat.

"Ma ei tea, kas ma peaks tõtt rääkima, sest see pole eriti romantiline," lausub ta kerge ohkega. Nimelt läksid nad paari oma poja pärast, et talle turvatunnet pakkuda. Kõik toimus väga väikeses pereringis, sest kogu tseremoonia meenutab näitlejale tema igapäevatööd: juuksur teeb soengu ja tema õpib oma laused pähe.

"Meil oli väga tore päev," lausub Nicola. Draamasarja "Lahku" teine hooaeg on praegu töös ja valmib järgmisel aastal.

Annabel Scholey ehk Nina Fotod: pressimaterjalid, BBC

Keskmist peretütart kehastav Annabel Scholey kujutab ennast lahutusadvokaadina ette küll.

"Ma ei tea, kas ma olen piisavalt tark, kuid minu iseloomuga see töö sobiks. Mulle meeldib pidevalt tegutseda," arvab näitleja. Enne sarja filmimist käis ta külas advokaadibüroos ja oli nende pühendumisest lummatud.

"Erakordselt põnev ja samas hirmuäratav, kuidas nad oma tööd tegid."

Fiona Button ehk Rose Fotod: pressimaterjalid, BBC

Fiona Button on varem mänginud mitmes Eesti teleekraanidele jõudnud telesarjas: krimisarjade Pühas Graalis "Midsomeri mõrvad" ja detektiivisarjas "Grantchester". Defoe peres on ta ainus tütar, kes ei tegele õigusega. Mis veel vastuolulisem – tal on plaanis abielluda. Pulmade korraldamine läheb kordades keerulisemaks, kui välja ilmub 30 aastat perest eemal olnud isa. Keeruliste valikute suhtes tunneb näitleja sümpaatiat, sest ka tema vanemad on lahutatud. "Sellises olukorras ongi raske pulmi planeerida," kinnitab ta.

Deborah Findlay ehk Ruth Fotod: pressimaterjalid, BBC

Deborah Findlay tegelaskuju Ruth Defoe on väärika advokaadibüroo juht ja kolme tütre ema. Ta on läbi tulnud nii paksust kui ka vedelast, sest 30 aastat tagasi jättis mees ta lastega üksi. Alates sellest ajast on ta üksi kasvatanud tütreid ja üleval hoidnud firmat, mille asutas mehe suguvõsa. Kogenud näitleja jaoks on õigusdraama täiesti uus žanr.

"Käisime enne võtteid advokaadibüroodes. Seal öeldi meile, et advokaadid ei ole psühholoogid. Nad küll kuulavad ja toetavad klienti, aga samas kell tiksub. Minu arvates on see väga huvitav mõtteviis."

Stephen Mangan ehk Nathan Fotod: pressimaterjalid, BBC

Koomik Stephen Mangan mängib sarjas Hannah’ (Nicola Walker) abikaasat, kelle truudusetus lööb niigi haprasse abiellu suure mõra. Enne näitlejaks hakkamist õppis Stephen juurat. Aastaid hiljem mäletab ta õpingutest ainult seda, kuidas sõna "juura" kirjutatakse.

"Jah, ma õppisin, kuid ma ei hakanud juristiks, sest see töö üritab lahti harutada inimeste suhteid ja emotsioone. Mina tahan neid aga uurida, mitte lahendada."

Barry Astma ehk Christie Fotod: pressimaterjalid, BBC

Hollandi näitleja Barry Astma jaoks on "Lahku" üks esimesi suuremaid telerolle. Sarjas kehastab ta tippadvokaati, kellel oli Hannah’ga (Nicola Walker) suhe enne naise abiellumist. Ka Barry on põgusalt õigust õppinud, ent vahetas selle ruttu näitlemise vastu välja. Kuna mees on ise päris elus lahutuse üle elanud, teab ta väga hästi, kui habras on inimhing.

"See aeg oli tõesti raske. Uskusin nii veendunult, et mul on õigus, ja tahtsin, et teised mu valu näeks. Samas oli see nii pimestav, et ma ei näinud enda eksimusi ega vigu."

Draamasarja "Lahku" hooaja viimane osa on ETV eetris neljapäeval kell 22.05.

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee