Silmaring

NAISTELEHT 55+ | 48 tundi Barcelonas – Vahemere vaimu püüdmas 

Mirjam Johannes, 30. oktoober 2018, 10:39
Foto: Pixabay, erakogu
Esimene päev

Kuhu minna?

Esimese päeva võid veeta rahumeeli vanalinnas jalutades. Vahemaad ei ole pikad ja avastamisrõõm saadab sind igal sammul.

Foto: Pixabay, erakogu

Les Rambles

Alusta päeva Barcelona vanalinna peatänaval, soovitatavalt varakult. Siis pole veel lakkamatut inimvoolu, mis segaks rahulikult lopsakat plaatanialleed endasse ahmida. Plaça Catalunyalt alla jalutades jääb peagi paremat kätt silma La Boqueria turg. Siinsed värskete puuviljade ja mereandidega kaetud letid on linna üks armastatumaid vaatamisväärsusi. Järgmise peatuse võiksid teha Plaça Reial – see on täpselt selline palmide, purskkaevu ja majesteetlike arkaadidega väljak, nagu põhjamaa inimene oma Vahemere unelmas ikka ette on näinud.

Foto: Pixabay, erakogu

Gooti kvartal

Esimesena säti suund Barcelona katedraali poole (kuni poole üheni saab sinna ka sisehoovi poolt ilma rahata sisse põigata). Katedraalitaguses tänavate rägastikus otsi üles plaça del Rei – see oli Barcelona krahvide ja Aragóni kuningate residentsina keskaegse linna kõige tähtsam väljak.

Borni linnaosa

Enamik külastajaid satub siia Picasso muuseumi ja Santa Maria del Mari basiilika otsinguil. Aga sul ei tasu ainult nendega piirduda, niisama uudistamiseks on Born ehk isegi sümpaatsem kui Gooti kvartal – palju huvitavaid väikeseid poode, ateljeesid ja toredaid söögikohti.

Foto: Pixabay, erakogu

Ciutadella park ja triumfikaar

Kui kitsad ja kivised tänavad su ära väsitavad, võid võtta suuna Ciutadella pargi poole. Uudista sealset uhket purskkaevu või tiiruta naljaviluks paadiga väikesel järvel. Pargi loodeväravast jõuad uhkele puiesteele, mille lõpus troonib Barcelona maailmanäituseks ehitatud triumfikaar.

Foto: Pixabay, erakogu

Barceloneta

Pikk monumendirohke päev on juba seljataga ja aeg premeerida ennast päikesepaiste, rannapromenaadi ja väikese ujumistiiruga. Barceloneta linnaosa on oma värviliste pesunööride ja uhke jahisadamaga üks omanäolisemaid. Mis aga kõige olulisem: pika jalutuskäigu lõpus terendab Vahemeri.

Foto: Pixabay, erakogu

Font màgica de Montjuïc

Paljude Barcelona külastajate õhtud lõppevad Montjuïci purskkaevu juures, et vaadata pooletunnist muusika- ja valgussõud. Kui vaatemäng algab pärast päikeseloojangut (täpseid päevi ja kellaaegu saab veebist kontrollida), siis Montjuïci mäe otsa tasub end just päikeseloojangu ajaks või natuke varemgi sättida. Nautida saad nii võrratuid linnavaateid, muuseume kui ka varjulisi parke.

Kus süüa?

Can Culleretes – Barcelona vanim restoran on hea koht traditsioonilise katalaani köögi mekkimiseks. Nädala sees on valikus ka lõunapakkumine.

Kui sul on aga kindel soov ja tahtmine Vahemere kaldal paellat või mereande süüa, tasub õnne proovida rannapromenaadil. La Fonda del Port Olimpic või Xiringuito Escribà on restoranid, mis ei vea alt.

Teine päev

Kuhu minna?

Kuna esimesel päeval vantsisid suure tõenäosusega jalad villi, tuleks teisele päevale vastu minna uue liiklusvahendiga. Variantideks on nii jalgratas, metroo, takso kui ka lahtise katusega turistibuss.

Foto: Pixabay, erakogu

Sagrada Familia

Hispaania kõige külastatuma monumendi sujuvaks väisamiseks tuleks piletid internetist ette ära osta (www.sagradafamilia.org). Sagrada Familia basiilika, arhitekt Antoni Gaudi loomingu kroonijuveel, on täpselt selline, nagu see pildil paistab. Lihtsalt veel kordi võimsam ja suursugusem.

Foto: Pixabay, erakogu

Passeig de Gràcia

Linna kõige imposantsemale ja tähtsamale avenüüle tasub tulla suurlinna õhku hingama, juugendstiilis maju vaatama ja niisama tähtsa näoga patseerima. Antoni Gaudi loomingu hulka kuuluvad Casa Milà ja Casa Batlló on ehk juba turismiraamatute kaanelt ja postkaartidelt tuttavaks saanud ning pakkuvad äratundmisrõõmu. Suvel toimuvad nende märgiliste majade katustel tihti džässkontserdid, mis on samuti väisamist väärt.

Foto: Pixabay, erakogu

Güelli park

Ega sa enne magama minna saa, kui Güelli pargi piparkoogimajade vahel käidud ja väikesele mosaiikdraakonile pai tehtud. Park ise on suur ja lai ning piletiraha peab ainult väikese monumentaalosa eest maksma. Jalutuskäiku väärib aga kindlasti kogu kompleks. Tasub silmas pidada, et hommikul enne kella kaheksat ja pärast päikeseloojangut pääseb ka kuulsate Gaudi mosaiikide juurde ilma rahata.

Kus süüa?

Vinitus on hea valikuga tapade restoran, kust leiavad oma lemmiku nii kohalikud kui ka turistid.

Faborit Casa Amatller – pigem magustoidu ja kerge eine koht, kuid lisaks saab siit kodustele kingituseks ilusaid šokolaade ja kommikarpe.

Kus ööbida?

Barcelonas leiab loodetavasti majutuse igale maitsele: linnaosadena eelistatakse enamasti Borni või Barcelonetat. Tasub arvesse võtta, et vanalinnas käib pidu ja mürgel tihti varaste hommikutundideni, nii et kui sa ise sellest osa saada ei taha, vali hoolikalt! Ohtralt majutusasutusi leiab ka Sagrada Familia basiilika lähistel, kuid teistest vaatamisväärsustest jäävad need pigem kaugele.

Mirjam Johannes on raamatu "Minu Barcelona. Mäe ja mere embuses" autor

Foto: Pixabay, erakogu

Põnevad festivalid ja üritused

10. märts

Barcelona maraton

23. aprill

Raamatu ja roosi päev

18. mai

Muuseumiöö

30. mai – 1. juuni

Muusikafestival Primavera Sound

18.–20. juuli

Muusikafestival Sónar

Foto: Pixabay, erakogu

TOIMETAJA

+372 5199 3733
jaane.tomps@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee