Ilu ja mood

MOEKOOL: kleit ja pesu, paras paar! 

Jaunika Jartsev, 30. oktoober 2018, 10:51
Foto: Scanpix
Mõni kleit nõuab täiesti silmapaistmatut aluspesu. Teine aga lubab enda alla sättida midagi üsna edevat. Kuidas teha õige valik?

Foto: Scanpix

Alberta Ferretti sügis/talv 2018–2019

Siidikleit eeldab tagasihoidlikku pesu

Keha ligi hoidvad siidist ja satiinist kangad on imelised ning neist valmistatud rõivad ülinaiselikud. Kuid! Enne siidikleidi selga tõmbamist hinda kriitiliselt nii enda keha kui ka pesu, mille kleidi alla valid.

Eelista lihtsa lõikega ja üleliigsete detailideta pesu. Pigem olgu see keha vormiv ja kindlasti õige suurusega. Trimmivatest püksikutest pole mingit kasu, kui need on number väiksemad ja toovad läbi kauni kleidi välja mitte kõige kaunimad voldikesed. Kui vähegi võimalik, kanna seesuguse kleidi all õhukese pitsäärega sukki või väga laia värvliga ning korrigeerivaid sukkpükse.

Foto: Scanpix

Edev pesu nõuab uhket kleiti

Alberta Ferretti sügis/talv 2018–2019

Litrilisest (ja ka tugevast pitsist) kangast valmistatud rõivad on enamasti nii paksud ja tekstuursed, et nende all võid kanda nii pitsilist ja satsilist pesu, kui iganes soovid. Kõikvõimalikud kaunistused ja ebatraditsioonilised lõiked ning lummavad bodid ja ahvatlevad sukahoidjad jäävad litrite all väljapaistmatuks ning salapäraseks. Kui armastad edevat pesu, vali veelgi edevam kleit!