Testid

NAISTELEHT TESTIB: Lahutame varbad üksteisest - millest on abi? 

Triin Raestik, 12. november 2018, 12:37
 Daisy Lappard, www.nagyfootcare.com
Hallux valgus ehk rahvakeeli varbanukk on geenidega edasi antav jalalaba deformatsioon. Mugavad ja piisavalt ruumikad jalanõud on abiks, kuid vahel võib kasu olla ka varbavahe eraldajast.

"Varbavahe eraldajat võib kasutada küll, kuid varba õiget asendit see ei taasta, varbanuki arengut ei pidurda ja ära ei hoia. Kui varba asend on juba kord muutunud, aitab ainsa võimalusena selle taas õigeks sättida operatsioon," ütleb ortopeed Vahur Metsna.

Arsti sõnul on varbavahe eraldajatest kasu siis, kui neid kandes on mugavam või valuvabam kõndida. Kui mingit efekti tunda ei ole, pole kasutamisel mõtet, suunab ortopeed.

"Valuga seda toodet kindlasti kasutada ei tohi."

Metsna soovitab enne abivahendite soetamist jalgade-varvastega seotud probleemide korral ortopeediga konsulteerida. Paljud poes müüdavad ja internetis pakutavad tooted pole muud kui petukaup, mille kasutamisest abi ei sünni. Neid soovitavad sageli olematud arstid, nagu kinnitab kõige lihtsam internetiotsing.

"Iga n-ö vidina kasutamisel on alati oma aeg, koht ja põhjus. Alustama peaks arsti konsultatsioonist," manitseb kogenud arst.

Gewohli suure varba eraldaja G (3 tk) Daisy Lappard, www.nagyfootcare.com

Naistelehe lemmik!

10/10

Gewohli suure varba eraldaja G (3 tk)

Hind Euroapteegis 10.50

+ Väga mõnusast ja pehmest materjalist (pakend ütleb, et polümeergeelist). Absoluutselt ei tunne, et mingi lisavidin varba vahel või saapa sees on. Väga kerge paika sättida. Püsib kindlalt paigal nii tavaliste toimetuste kui ka sportimise ajal. Karbis on ka talgipakike, millega saab pestud padja kiirelt ja korralikult kuivaks.

Kolm eraldajat muudavad ostu üsna soodsaks.

Dr. Ciccarelli suure varba eraldaja (1 tk) Daisy Lappard, www.nagyfootcare.com

8/10

Dr. Ciccarelli suure varba eraldaja (1 tk)

Hind Apothekas 6.80

+ Materjal on üsna pehme, kuid võrreldes võitjaga siiski sutsuke kõvem.

Nuputama ei pea, mispidi see varvaste vahele panna, püsib kenasti paigas. Ei tunne ühegi tegevuse juures, et midagi muud veel soki sees on.

- Pakend lubab, et koostises on nahapehmendajana toimiv mineraalõli. Selle mõju ei täheldanud ükski testijaist. Hind on üpris soolane.

Gewohli korrektuurrõngas (3 tk) Daisy Lappard, www.nagyfootcare.com

7/10

Gewohli korrektuurrõngas (3 tk)

Hind Euroapteegis 12.23

+ Mõnusast ja väga pehmest materjalist (polümeergeel) korrektuurrõngast on väga lihtne ümber varba lükata ning see püsib eeskujulikult paigal. Varvaste üksteise vastu hõõrdumise hoiab tõepoolest ära. Ilmselt aitab ka siis, kui varvaste vahel peaks juhuslikult mõni konnasilm passima. Tee, mis tahad, ühegi tegemise ajal vidinat ei tunne.

- Hind tundub üsna krõbe.

Pedagi silikoonist eraldaja (2 tk) Daisy Lappard, www.nagyfootcare.com

6/10

Pedagi silikoonist eraldaja (2 tk)

Hind Apothekas 5.00

+ Materjal täitsa mõnus, kuid jääb võidutoote pehmusele pisut alla. Kui selle miskit moodi paika saad, püsib paigal ja ära ei nihku. Lubab niisama jalutada ja jooksu- või aeroobikatrennis käia.

- Alul ei saagi kohe aru, mispidi see vidin varvaste vahele käima peaks. Üksmeelne otsus oli, et padjake võiks ehk õige pisut suurem olla.

Pedisofti silikoonist toes (1 tk) Daisy Lappard, www.nagyfootcare.com

6/10

Pedisofti silikoonist toes (1 tk)

Hind Euroapteegis 7.59

+ Toes ise on silikoonist, kuid käib varba ümber kummipaelaga. Sel põhjusel ei haaku see naha külge ja selle saab kiirelt ära ning tagasi. Ühel testijal oli parasjagu talla all konnasilm – selle pakitsusele pakkus leevendust küll. Kaasas on talgipurgike.

- Kiire paigaldamine, kuid valu parasjagu haiget tegeval varbakondil nädalase kasutamise järel ei leevendanud (samas on see kindlasti individuaalne).

Sportida ja jalutada pole toest kandes just kõige mugavam, kipub tunda andma.

Talgiga saab pestud toese kenasti töökorda, kuid kummipaelast rõngas peab tükk aega kuivama. Kohe pärast pesemist abivahendit kasutada ei saa.

Hydrogeli silikoonist toes (1 tk) Daisy Lappard, www.nagyfootcare.com

5/10

Hydrogeli silikoonist toes (1 tk)

Hind Euroapteegis 9.86

+ Käib kah, kui paremat pole.

- Pakend lubab ülipehmet abivahendit. Kõva see tõepoolest ei ole, kuid võitjale jääb kõvasti alla. Toest on pisut ebamugav sättida, aga hakkama saab ja vilumust lisandub iga päevaga.

Ka mitmepäevase kandmise järel ei harju talla all oleva padjakesega, mis peaks nahale kaitset pakkuma. Ehk oleks asi parem, kui toode oleks pisut pehmem. Aga võib-olla ei oleks siis kasutegur kõvapoolsest materjalist tootega võrreldav? Sportida sellega väga ei soovita, annab tossu sees parasjagu tunda.

Kuidas testisime?

Testis osales neli naist, kel geenidega varbanukid kaasa antud. Ühte neist vaevas parasjagu ka tallaalune konnasilm. Iga testija kasutas igat toodet vähemalt nelja päeva jooksul. Sel ajal tehti tavapäraseid toimetusi ja läbiti võimalikult palju vahemaid jalgsi.

Hinnati materjali (pehme- või kõvavõitu), paigaldamise mugavust ja muidugi seda, kas abivahend andis toimetuste ajal tunda või oli kui "teine nahk" soki sees.

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee