Sisuturundus

Laske lastel Lätimaad avastada 

Latvia.Travel, 8. november 2018, 13:25
Ventspilsi ordulossFoto: Latvia.Travel
Eesti pered armastavad lõunanaabrite pool käia suvel, aga Lätis jagub tegutsemist ja uudistamist ka muul ajal. Valisime välja kaks vahvat Läti linna, kuhu lähiajal kindlasti minna.

Ventspilsi linn – midagi igale maitsele

- Laste jaoks on Ventspilsi reisi tippsündmuseks külaskäik Ventspilsi seiklusparki. Talvel saab siin suusatada, lumelauda sõita ja nõlvalt tuubiga alla lasta. Mäkke veavad tõstukid ja noorimate külastajate jaoks on omaette kelgumägi. Lisaks leiab sellest armast linnast hulgaliselt laste mänguväljakuid.

- Suuremaid lapsi võiks köita visiit Ventspilsi raadioastronoomiakeskusesse Irbenes. Raadioastronoomiakeskuse tõmbenumbriks on maailma suuruselt kaheksas raadioteleskoop.

- Olgu suvi või olgu talv, Ventspilsis igav ei hakka. Igal juhul tasub ära käia ka veepargis ja Kurzeme Democentrs - teadus ja tehnoloogiamuuseumis.

Kelgumägi Ventspilsis. Foto: Latvia.Travel

- Ajalooõpikuist tuttava Liivi ordu radadele viib linna külastavad turistid orduloss. Lossis tegutseb muuseum, mille digitaalset näitust Ventspilsi lossi, linna ja sadama ajaloost peetakse moodsaimaks Baltikumis.

Ventspilsi ordulossFoto: Latvia.Travel

Cēsis ehk Võnnu võlub looduse ja ajalooga

Vidzeme kõrgustiku põhjaosas asuva Cēsise linna ümbrus on talvel populaarne sihtkoht talisportlaste seas. Vidzeme kandis tegutseb mitu suusa- ja lumelauakuurorti. Sõltumata aastaajast pakub rikkalikult silmailu Gauja (eesti keeles Koiva) rahvuspark, mille juures Cēsis paikneb.

Gauja rahvuspark Foto: Alexey Stemmer

- Teadmishimulisi kutsub Cēsises külla laste teaduspark Zinoo. Külastajaid ootavad siin ees interaktiivsed ekspositsioonid enam kui 30 käed-külge eksponaadiga.

- Tee tiir peale armsale Cēsise vanalinnale. Imetle käänulisi sillutisega tänavaid, mille ääres on renoveeritud punaste kivikatustega majakesed. Astu sisse mõnda armsasse käsitööpoodi või kohvikusse.

- Uudista ka Cēsise südalinnas kõrguvat lossikompleksi ühes Liivi ordulossi varemete ja parkidega. Siin saab kehastuda keskaegseks rüütliks või aadlidaamiks, lasta vibust märki ja proovida sepatööd.

Cesise lossikompleks Foto: Latvia.Travel

- Võta igaks juhuks uisud kaasa, sest kui ilmataat lubab, avatakse Cēsises talvel vabaõhuliuväli.

Tahad naaberriiki veel põhjalikumalt tundma õppida? Siis kasuta Läti Trip-Plannerit. See on kasutajasõbralik reisi- ja ajaplaneerija, mis teeb teekonna kavandamise ning vaatamisväärsuste, majutuskohtade ja kohvikute-restoranide leidmise eriti lihtsaks.

Inspiratsiooni ja lisaideid mida Lätis veel näha ja teha, leia Latvia.Travel kodulehelt ja jälgi Instagramis @EnjoyLatvia.