Pere ja lapsed

Perekeskne mees on naiste silmis rohkem hinnas kui töörügaja (5)

Ohtuleht.ee, 23. november 2018, 17:40
 PantherMedia / Scanpix
Traditsiooniliselt on ühiskond oodanud, et mees tähtsustaks tööd ning oleks jõuline, enesekindel ja ratsionaalne, mitte liialt perekeskne, hoolitseva ja tundliku loomuga. Uurimused on näidanud, et mehi, kes neile ootustele ei vasta, nähakse tõenäolisemalt ebameheliku ja asjatundmatuna ning premeeritakse tööl vähem. Kuid üks hiljutine teadustöö pöörab selle arusaama pea peale – vähemalt paarisuhetes.

Nimelt leidsid Belgia Leuveni ülikooli ja Flandria uurimisfondi teadlased, et naised eelistavad perele orienteeritud mehi tööd prioriteediks pidavatele meestele.

Ka tudengite seas korraldatud küsimustikust, kus tuli kujutleda oma elu 15 aasta pärast, koorus välja, et noored naised otsivad enda kõrvale hoolitsevat ja teistega arvestavat meest, kes oleks hea lapsevanem. Kusjuures, mida rohkem tähtsustasid naised oma karjääri, seda rohkem hindasid nad mehes pehmeid jooni.

Viimaks uuriti paaridelt vanuses 22–59, kui tähtsaks nad peavad tööd ja pereelu. Naised pidid ka kirjeldama töö- ja pereelu ühildamise probleeme ja rahulolu eluga. Mida rohkem väärtustas mees oma lähedasi, seda vähem tajus naine vastuolu töö- ja pereelus ning oli eluga rahul.

5 KOMMENTAARI

w
wilman 25. november 2018, 09:50
tahaks ise ka rohkem pere keskel aega veeta, reaalsus on kahjuks see et ilma rahata pole nendega kuhugi minna aega veetma ja selleks peab kahjuks eest...
(loe edasi)
a
24. november 2018, 19:23
Ah ärge ajage jama- lapsed tegime koos ja kasvatame ka koos!
Loe kõiki (5)

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee