Reisimine

NUNNUMEETER LAES: saarmad tungisid oma fännide abieluettepaneku tunnistajateks 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 23. november 2018, 18:14
Saarmad. Foto on illustreeriv.Foto: Pixabay
Kuulsad Singapuri linnasaarmad rõõmustasid kaht briti saarmasõpra, trügides nende kihlumist jäädvustanud fotole.

BBC kirjutab, et Jordan Doyle ja Mary Lister läksid koos saarmaid vaatlema, neil oli kaasas loodusfotograaf ja ühel hetkel nähtigi läheduses saarmaid. Jordan leidis, et koht ja aeg on sobivad millekski eriliseks.

„Ma olin sõrmust juba mõnd aega kaasas kandnud ja Mary on suur saarmafänn, niisiis mõtlesin, et olgu, nüüd on õige aeg abieluettepanek teha,“ sõnas 28-aastane Jordan.

Just sel hetkel ujus kohale seltskond saarmaid, kes otsustasid tulla romantilisele sündmusele kontvõõraks.

„Kui palusin neil pildi jaoks poseerida, siis tulid saarmad veest välja ja lähenesid paarile,“ rääkis fotograaf Bernard Seah. „Mõtlesin, et isver küll, ma ei suuda seda uskuda.“

Konkreetsed saarmad kuuluvad karja, mida nimetatakse Bishan 10-ks – see on üks saarmaperekondi, kes Singapuri linnaaladel elab. Need kärplased on varemgi leidnud uudistelehekülgedel kajastamist, on esinenud David Attenborough dokumentaalfilmis ning neile on pühendatud oma Facebooki lehekülg.

Jordan ja tema nüüdne kihlatu Mary teevad ümbermaailmareisi ning nad võtsid ühendust fotograaf Seah’ga, kes korrapäraselt saarmaid jälgib ja pildistab. Paar lootis, et fotograaf saab aidata neilgi kuulsaid saarmaid näha.

Sel nädalal saadigi Seah’ ja teiste kohalike fotograafidega kokku ning siirduti koos Marina reservaati. Ühel hetkel sattus paar ülejäänud grupist eemale ning tol hetkel otsustaski Jordan abieluettepaneku teha.

„Meil ei õnnestunud seda hetke tabada, niisiis palusin mehel põlvitada ja ettepanekut korrata ... Järgmisel hetkel ilmusidki saarmad,“ kirjeldas Seah.

Tulevase abielumehe sõnul olid saarmad nende juures umbes kolm minutit ja kuna nad kippusid teda ja Mary’t nuuskima, siis tuli neil olla kaunis rahulikult. Fotograaf Seah’ sõnul on saarmad varemgi inimestele lähenenud, aga tema pole kordagi näinud, et nad nii pikalt läheduses püsiksid.

Kõnealust romantilist fotot saab vaadata SIIT.