Suhted

Mida teha, kui tujukas naisülemus ajab sind hulluks? 

Ohtuleht.ee, 29. november 2018, 17:15
Naisülemustega pole alati lihtne läbi saadaFoto: Pixabay.com
Kas sa oled üks neist, kes ei tea tööle minnes kunagi, kas su naissoost ülemus on ülevoolavalt heas tujus, mossitab omaette nurgas või karjub kordamööda kõigi alluvate peale? Üsna keeruline on enda tööd nautida, kui pead töötegemise asemel enda bossi emotsionaalseid rünnakuid pareerima.

Ettevõtja Sharmadean Reid kirjutab The Guardianis, et ta oli ise kunagi üks nendest liiga emotsionaalsetest naisülemustest. Reid tunnistab, et alguses ta ei adunudki, kui suurel määral tema tuju alluvaid mõjutab. Ajapikku hakkas ta seda aga märkama ning tundis alati survet olla õnnelik, et ka töötajad oleks rõõmsad.

Samal teemal

Reidi sõnul on stoilisus teda palju aidanud. Ta sai aru, et ülemusena on just tema ülesanne tagada organisatsiooni stabiilsus. Kuid Reid märkas, et emotsioonide kontrollimine mõjub ka ta enda heaolule hästi. Päeva lõpuks tunnevad kõik end paremini, kui nad pole lasknud igal negatiivsel emotsioonil end rööpast välja viia. 

Reid kirjeldab, et ta ei karju enam arvuti peale, kui mõne ebameeldiva e-kirja saab ega vannu nagu voorimees. Naine tunnistab, et selline teguviis ärritab kõiki kontoris olijaid, olgugi, et ülemuse pahameel ei pruugi olla nendega seotud. Siinkohal toob Reid aga välja, et ilma enda alluvate tagasisideta poleks ta nende arusaamisteni jõudnud.

Räägi enda ülemusega

Reid kinnitab, et kui inimesi nende ülemuse käitumine häirib, tuleks neil talle seda öelda. 

"Oled sa kunagi oma bossile rääkinud, kuidas tema tegevused sinu töötulemusi mõjutavad? Anna talle võimalus enda vigadest aru saada," julgustab Reid.

Naine märgib, et kui ülemus oma käitumises probleemi ei näe, ei ole ka lootust, et ta käitumine muutub.

Teine viis on Reidi sõnul läheneda hullule naisülemusele filosoofilisemalt ning mõelda, et ülemuse käitumisel ei ole sinuga mingit pistmist, seega ei maksa end ka puudutatuna tunda. Kui sa teadvustad endale, et ülemuse halb tuju pole sinu süü, ei saa see sind ka negatiivselt mõjutada.