Naisteleht

Legendaarse dirigendi Horre Zeigeri lesk Elvi: olin selle mehega õnnelik 

Verni Leivak, 29. november 2018, 21:02
MÄLESTUSED, MÄLESTUSED: Elvi ja Horre Zeiger olid koos aastakümneid.Foto: Daisy Lappard

Tänavu täitus viis aastat, mil legendaarset muusikut ja dirigenti Horre Zeigerit enam meie seas pole. Lesk Elvi Zeiger meenutab sel puhul avameelselt nende pikki abieluaastaid, mis kinnitasid tõotust olla teineteise kõrval, kuni surm neid lahutab.

Kui Horre Zeiger ja Elvi Loot 1960ndate aastate esimesel poolel tutvusid, oli mees juba tuntud dirigent. 16-liikmeline orkester tegutses toona mitte enam Nõmme kultuurimajas, vaid Tallinna vineeri- ja mööblikombinaadi klubis, kus Elvi – hilisem Eesti Televisiooni režissöör ja linnahalli pearežissöör – kultuurmassilise töö organisaatorina leiba teenis. Piiga ülesanne oli läbi viia puhke- ja tantsuõhtuid, mille vaheaegu tuli viktoriinidega sisustada ning Horre ülesanne oli mõistagi publikut tantsitada. Pole siis ime, et noored headeks tuttavateks said – koos sai matkatud ja osaletud arvukatel klubirahva väljasõitudel.

«Meil oli vastastikune huvi. Horre läks küll esimesest abikaasast lahku, aga meie kooselu sai alguse tunduvalt hiljem. Abiellusime alles 1982. aastal,» avaldab Elvi (80), lisades, et 20 aastat tutvust ei möödunud vaid kurameerimise tähe all. «Meie suhe põhines kaua aeg-ajalt kohtumises – tema elas oma ja mina oma isa ning ema juures. Korterid olid väikesed ja meile ei tulnud isegi pähe, et võiksime kokku kolida. Pealegi polnud Horrel abiellumiseks suurt soovi – kui ikka üks abielu on juba lõhki läinud, siis uue alustamisega ju ei kiirusta.»

Edasi lugemiseks:

;