Reisimine

Reisieksperdid: üks maailma ilusamaid linnarandu asub Narva-Jõesuus! (4)

Ohtuleht.ee, 4. detsember 2018, 17:32
Foto: Flightnetwork.com
Veebileht Flightnetwork palus enam kui 1200 rahvusvahelisel reisiajakirjanikul, blogijal ja agentuuril hinnata maailma kõige ilusamaid linnades paiknevaid randu. 50 hulka pääses ka üks Eesti rand.

400 linnaranna hulgast hääletati auväärsele 35. kohale Narva-Jõesuu rand.

Maailma kõige ilusamaks rannaks nimetati aga Austraalias paiknev Bondi Beach. Sellele järgnevad pingerivis Miami Beach, Copacabana (Rio de Janeiro), Barceloneta (Barcelona), Waikiki (Hawaii), Ipanema (Rio de Janeiro), Clifton Beach (Kaplinn), Playa de la Concha (San Sebastian). Täispika nimekirja leiad SIIT!

Parimate randade välja valimisel hinnati erinevaid nüansse kümnepallisüsteemis. Narva-Jõesuu ranna ligipääsetavust tunnustati 9 punktiga, atmosfääri 8 punktiga ning vee ja ranna kvaliteeti 6 punktiga.

„Sa tunned end kuningliku kõrgusena, kui lebad Narva-Jõesuu liivarannal kauni kindluse varjus. Hermanni kindlus paikneb suure jõe kõrval, mis tähistab Eesti ja Venemaa vahelist piiri. Lähedalasuv Narva-Jõesuu kuurort rõõmustab liivarandade ja spaadega, mis teeb kuningliku elamuse veelgi luksuslikumaks,“ on kirjas Narva-Jõesuu ranna tutvustuses.

Samuti on tsiteeritud Soome päevalehe Iltalehti ajakirjanikku Marianne Zittingit: „Eesti kõige pikem rand Narva-Jõesuus on tuntud oma kauni liivaranna poolest, mida ääristavad imelised männipuud.“