Testid

NAISTELEHE TEST: kas surisev näohari suudab asendada kosmeetikut?! 

Helle Rudi, 7. detsember 2018, 14:15
KAUNI PALE HEAKS: Elektrilise näoharja soetamist tasub kaaluda, kuid õigesti kasutades sobib see kõigile.Foto: Scanpix
Elektriline näohari tundub kui imerelv, mida igapäevaselt kasutades enam kosmeetiku juurde asja ei ole. Kosmeetikud Ade Seppi ja Anni Mänd nii ei arva.

"Väga õrna ja tundliku naha puhul võib liiga tugev näohari ärritada. Ülemäära rasuse naha ja akne puhul võib hari vigastada põletikukoldeid ning soodustada bakteriaalset vohamist," selgitab Anni. Kui sul on aga kombineeritud ja ebapuhtustele aldis nahk ning puudub võimalus regulaarselt kosmeetikut külastada, sobib elektriline näohari hästi.

Ade lisab juurde, et harjakeste pehmus võib-olla petlik ja tegemist on ikkagi mehaanilise survega. Ta võrdleb elektrilist näoharja koorivate graanulitega, millega liialdades on tagajärjeks pinnakuivus.

"Kui tugevamat hooldust tehakse kosmeetikasalongis, järgneb protseduurile sobilik niisutus. Kodus võib see ununeda või kasutatakse valesid vahendeid," toob Ade välja ohukoha. Kusjuures enamik meist maadleb pinnakuivusega just talvel, sest külm kuivatab naha peamist kihti.

"Pinnakuivus tekib näiteks nina ümber, kui seda pidevalt nühkida," toob kosmeetik kõige lihtsama näite.

Kui igapäevast näoharja kasutamist peab kaaluma, siis koorimise asendamist aparaadiga võib teha kergema südamega. See tähendab, et rasuse naha puhul tuleks seadet kasutada kaks korda nädalas ja normaalse naha puhul korra.

"Peale sügavama puhastamise parandab see naha vereringet," toob Anni välja aparaadi hea omaduse. Kerge harjamine õige puhastusvahendiga pehmendab ka komedoone ja aitab nahal paremini puhastuda. Kiiduväärt on aga elektriliste näoharjade lisavarustusse kuuluv massaažotsik, millega end iga päev hellitada. Oluline on üksnes õigeid massaaži üldpõhimõtteid järgida.

Puhastus on oluline

Harjaseid tuleb iga päev puhastada. Selleks sobib antiseptiline pihusti, meigipintslite puhastusvaht, kuid ka väga kuum või peaaegu keev vesi.

Elektriliste näoharjade valik on lai

Kuigi tootjad ja hinnaklassid on erinevad, lubavad kõik praktilist abivahendit. Ka tulemus peaks olema sama – puhas nahk, mille puhul kaob isegi vajadus jumestuskreemi järele. Proovisime kolme abimeest.

Foto: Daisy Lappard

Beureri näopuhastusharjake

Hind Euronicsis 79.99

Proovis keeletoimetaja Jolana

Kaasas oli harjaalus, laadija ja neli otsikut: harjake normaalsele ja tundlikule nahale, silikoonist otsik pooride sügavpuhastamiseks ning harjake naha koorimiseks.

Laadimine: kord nädalas

Kuna mul on üsna õrn nahk, kasutasin vaid tundlikule nahale mõeldud harjakest. Paaripäevase kasutamise järel hakkas nahk mõnest kohast kestendama ja muutus väga kuivaks. Samuti tekkis nädala pärast mõni eriti suur ja valus nahaalune moodustis, mida varem pole väga ette tulnud. Aparaati oli lihtne kasutada: tuli vaid paariks tunniks laadima panna ja andis kasutusvalmidusest tulukesega märku. Harjamisprotseduur võttis meeldivalt vähe aega ja lihtne juhend õpetas, kuidas seadmega täpselt ringi käia. Taimer oli seadistatud 3 × 20 sekundile ehk harjaga tuli üle käia kolm piirkonda: alustada paremast põsest ja liikuda allapoole, seejärel võtta ette vasak põsk ning viimasena otsaesine ja ninapiirkond. Reisile ilmselt kaasa ei võtaks, veidi liiga kobakas. Ei oskagi kellelegi soovitada, samas halb see aparaat kindlasti pole – lihtsalt mõttetu lisakulu. Ja õrna ning tundliku naha puhul see siiski väga hea ei ole, sest kraabib omajagu (ka tundlikule nahale mõeldud harjake).

Oriflame’i SkinPro elektriline näohariFoto: Daisy Lappard

Oriflame’i SkinPro elektriline näohari

Hind Oriflame’is 39.90

Proovis peatoimetaja Merle

Kaasas oli massaažiotsik, koorija ja harjakestega pesija.

Laadimine: patareid

Mingit muutust kui sellist ei märganud. Koorija oli vist natuke intensiivne, nahk punetas hiljem korralikult. Proovisin kolm-neli korda, pärast enam ei julgenud. Olen ka muidu laisk näopuhastaja. Seega oli selline aparaadi kasutamine ja otsikute vahetamine pigem tüütu. Kui ikka regulaarselt nädalast nädalasse end harjata-koorida-masseerida, peaks nahk ilmselt küll pingul olema. Mina ei viitsi.

Tulemus: Ma ei suutnud mingit vahet tuvastada ja pikaajaliselt ei viitsiks kasutada. Samas – vahel, kui nägu tundub ikka jube hall, olen sellise korraliku protseduuri uuesti ette võtnud. Pesen harjakesega, koorin ja siis masseerin mõne seerumi või kreemi vastava otsikuga korralikult sisse. Siis küll toimib ja annab värskema jume. Kuigi nägu on puhtam, siis meikimata kodust ikka välja ei astuks.

Braun FaceSpa Pro elektriline näohariFoto: Daisy Lappard

Braun FaceSpa Pro elektriline näohari

Hind Hansapostis 84.95

Proovis toimetaja Helle

Kaasas oli kolm eri tugevusega puhastusharja, epileerimis- ja massaažiotsik, reisikott ning harjaalus

Laadimine: kord nädalas

Ehteestlaslikult ei saanud ma alguses vedama ja pärast pidama. Algul oli tüütu mingit aparaati 3 × 20 sekundit ühel näopiirkonnal põristada. Lisaks kasutada massaažiotsikut, mida hiljem pidi lapiga alati puhastama. Aga kõigega harjub ja nädal hiljem oli ka mul asi käpas. Siis tabas järgmine mure. Kuigi kasutusjuhend lubas kaks korda päevas kasutada, oli seda liiga palju. Nahk hakkas kuivama ja tegin sellele lõpu. Minule sobis kasutada kolm korda nädalas ehk siis, kui meenus. Nii palju pidas asi paika, et iga päev kasutades muutus nahk selgemaks ja ebatasasusi jäi vähemaks. Lisaks tundsin kohustust rohkem kreemitada. Massaažiotsikust ei vaimustunud – mõnus, aga liiga õrn. Mugav oli ka reisile kaasa võtta. Pidas nädala ilusti vastu ja võttis vähe ruumi. Epilaatorit ma ei proovinud. Kuna seda ei või kulmude juures kasutada, siis teisi karvu näos väga ei puutunud. Muidu kasvab habe asemele – ja seda ei soovi isegi jõulude eel.

Tulemus: Nagu öeldakse: virgad kratsivad ja laisad pesevad. Kasutamine nõuab teatavat järjepidevust ja kohusetunnet. Kes seda hoolsalt teeb, saavutab tulemuse. Mina olen pigem laisk ja tõmban puhastusvahendiga korra lihtsalt üle näo.

Näomassaaži aparaadid Foto: Daisy Lappard