Testid

NAISTELEHE TEST: ihaldad siidist ja jumekat nahka? Kas õlitamist oled proovinud?! 

Helen Perk, 10. detsember 2018, 10:54
Foto: Kalev Lilleorg, Daisy Lappard
Kui plaanid eeloleval pidudehooajal kanda käsivarsi või dekolteed paljastavat kleiti, vali end jumestama ja niisutama looduslik porgandiõli. Et kodumaised ilutootjad pakuvad seda kõige puhtamal kujul, testisime meie just Eestis valmistatud kraami.

Luuvi looduslik porgandiga kuivõliFoto: Kalev Lilleorg, Daisy Lappard

Luuvi looduslik porgandiga kuivõli

Hind veebipoes www.luuv.ee 16.90 (100 ml)

LEMMIK

10

+ Pudelist paistab luksuslik, imepisikeste säratükikestega rikastatud õli. Lõhn on imeline, justkui mandariin tantsiks porgandiga tangot. Imendub üsna kiiresti, nahk tundub mõnusalt pehme. Hele kangas jääb oranžiks toonimata – mis on tore. Sobib hästi asendama igapäevast kehakreemi.

+/- Pihusti võiks katta nahal laiemat pinda, praegu pritsib ühte kohta loigukese õli.

Magrada tooniv porgandi ja E-vitamiiniga kehaõliFoto: Kalev Lilleorg, Daisy Lappard

Magrada tooniv porgandi ja E-vitamiiniga kehaõli

Hind veebipoes www.magrada.eu 11.90 (75 ml)

10

+ Armas pudelike. Ei «tulista» pihustist suurt laiku suvalisse kohta, jagab õli üsna mõistlikult. Põrgandiõli on välimuselt luksuslik, selline kullakarva. Nahale määrida lihtne, imendub kenasti, laike ei jää. Tulemuseks helklev jume ja pehme, niisutatud ning hoolitsetud tunne.

+/- Lõhnas on üsna tugevalt porgandit tunda. Mõnele see meeldib, teisele mitte. Õnneks hajub lõhn nahal üsna kiiresti.

Green Nature’i porgandiõliFoto: Kalev Lilleorg, Daisy Lappard

Green Nature’i porgandiõli

Hind veebipoes www.greennature.ee 12.50 (50 ml)

9

+ See peaaegu lõhnatu porgandiõli sobib küll igaühele. Mugav väike pudel, hea näiteks soojamaareisile kaasa pakkida. Tummine ja tume õli, kuid imendub siiski väga kergelt. Tulemuseks ilusa jumega, niisutatud ja beebipehme nahk.

- Pakendil võiks olla märge selle kohta, et õli määrib riideid. Seda see tõesti teeb, isegi pärast pikemat nahal kuivamist.

Signe Seepide porgandiõliFoto: Kalev Lilleorg, Daisy Lappard

Signe Seepide porgandiõli

Hind veebipoes www.signeseebid.ee 8.50 (50 ml)

8

+ Ilus ja ahvatlev õli, selline helklev ning kreemjas. Teeb nahale suisa pai, ei ole lisaniisutuse ega kena sooja jume andmisega kitsi. Iga kasutuskorraga muutub nahk veel jumekamaks.

+/- Peab olema hoolikas, et õli korralikult ja ühtlaselt nahka saaks hõõrutud. Vastasel juhul võivad jääda randid.

- Üsna kehv pihustussüsteem. Õli kukub pihustile vajutades pudelist suhteliselt suvalisse kohta ning kui ei juhtu õiget hetke ja suunda tabama, ootab ees koristustöö. Jääb määrima, heledaid riideid sellega ei kannaks.

Nurme porgandiõliFoto: Kalev Lilleorg, Daisy Lappard

Nurme porgandiõli

Hind veebipoes www.nurme.eu 12.95 (100 ml)

8

+ Peaaegu olematu lõhnaga õli, mis on rikkalik ja ilusat oranži tooni. Toidab ja niisutab ka väga kuiva nahka. Imendub kiiresti. Nahk jääb tõesti ilus, kullakarva, justkui kuuma päikese alt puhkuselt tulles.

- Õli nahale saamine on üsna keeruline. Pigem kukub see suvalises suunas, mistõttu tuleb õlitamise järel ette võtta põrandakoristus. Määrib riideid.

Kuidas testisime?

Porgandiõli on väga mõnus talvel testida, sest nahk on siis kuiv ja hallikat tooni. Tulemust on lihtne mõõta! Meile meeldisid õlid, mis niisutasid ja jätsid nahale kergelt kuldse ning terve kuma. Morniks tegi, kui pudelist lendas õli laias kaares ja pidi ilusaks saamise asemel hoopis Tuhkatriinuna koristama asuma. Kahju oli ka heledatest riietest, mis õliga määrdusid.

Tervisekeskuse Harmoonikum perenaine Ene Lill peab porgandiõlist väga lugu. Kas teadsid, et:

* Porgandiõli on leotisõli. See tähendab, et porgandit leotatakse mõnes baasõlis, millesse kanduvad porgandi bioaktiivsed ained, näiteks A-vitamiin ja beetakaroteen.

* Nahale määrides tekitab päevituse tooni ehk aktiveerib pigmendi, mis tõmbab päevitust ligi. Samal ajal neutraliseerib selles sisalduv E-vitamiin UV-kiirte negatiivset toimet.

* Sobib väga hästi vananevale nahale, sest niisutab ja aitab nahal taastuda.

* Määrides porgandiõli regulaarselt nii näole kui ka kehale, on tulemuseks kerge ja kuldne jume, mis ei jää vastupidiselt üldlevinud arvamusele ebaloomulikult oranž, vaid ilus ja naturaalne.

* Segades porgandiõli oma igapäevase näokreemiga, saab ka väga hele nahk ilusa kuldse ja värske jume.

Foto: Kalev Lilleorg, Daisy Lappard

TOIMETAJA

+372 5199 3733
jaane.tomps@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee