Suhted

Eraldi magamistoad – kas kooselu kindel surm või hoopis päästja?

Kaire Kenk, 15. detsember 2018, 00:01

0 KOMMENTAARI

r
Reede/ 15. detsember 2018, 22:34
Vaesuse üks ilming on see, et kõik magavad pead-jalad koos väikesel elamispinnal. Eraldi voodid ja eraldi toad peaks olema tänapäeval ainuüksi hügieeni- ja vaimse tervise seisukohalt elementaarne. Täiesti lubamatu peaks olema vanematel magada samas toas lastega, isegi imikutega. Kui inimene ei suuda üksi uinuda ja magada tuleks tema vaimset tervist kontrollida.
a
Arvamus/ 15. detsember 2018, 10:39
Magamitubade arv on olnud ja jääb pere majandusliku jõukuse küsimuseks. Mõisates oli tava, et proual ja härral omaette magamistuba. Eestlaste rehetuppa pidi mahtuma külmal ajal kümmekond inimest. Nõukogude ajal isegi eramaja oli normeeritud ruutmeetrite arvuga. Hea kui lapsed said omaette toa ja vanaema kui elas koos perega. Võimalus igal pereliikmel omaette tuba tekkinud osadel kodanikel nüüd. Privaatsus on alati kasulik.
o
Oswald/ 15. detsember 2018, 10:12
Elu on näidanud, et kõigepealt magatakse eraldi tekkide all. Üks tahab paksemat tekki, teine õhemat. Ja kuna enam kaissuvõtmist ei ole, siis kolitakse peagi erinevatesse tubadesse ning lõpuks ka korteritesse. Üks vanasõna ütleb umbes nii, et - külvad teo, lõikad harjumuse, külvad harjumuse, lõikad saatuse. Nii, et kui hakatakse erinevate tekkide või tubadega mängima, siis oleks õigem abielu üldse lahutada ja jamal lõpp.
e
ehh/ 15. detsember 2018, 09:45
oleneb vanusest, elamispinnast jne kui on võimalik, siis vahetevahel lahus magada, puhastab ja annab hingamisruumi.
n
nuh/ 15. detsember 2018, 08:42
Mu mees norskab siis, kui ta on purjus. Õnneks seda juhtub vaid 3-4 korda aastas, mitte rohkem. Kuid me magame teadlikult eraldi vahepeal, näiteks kui on pingelised perioodid tööl. Mu mees hoiab mind kaisus, kuni magama jääme, aga mingil hetkel kobib oma tuppa eraldi voodisse. See pole parim variant, aga nii lihtsalt on. Hommikuti tuleb ja võtab mind jälle kaissu