Inimesed

Maailma parim kokteilimeister on eestlanna, kes ise alkoholi ei joo 

Helle Rudi, 27. detsember 2018, 15:27
MAITSEKÜSIMUS: "Eelistan, kui kokteilis pole alkoholimaitset tunda," räägib Karina oma põhimõttest. Samas tunnistab ta, et maitsed on erinevad.Foto: Daisy Lappard, Kristina Tamm, Külli Tedre, Alina Birjuk

Kokteilimeister Karina Tamm on kui kingsepp, kes kingi ei kanna. Oktoobris maailmameistrivõistlustel "World Cocktail Championships 2018" oma ala parimaks valitud naine alkoholi ei tarbi.

Esimest korda läks Karina (23) baarileti taha töökogemust koguma, et hiljem Austraaliasse suunduda. Taust klienditeeninduses pidi olema võluvõti, mille abil uuel mandril kiiresti töökoht leida. Reisikohvrite pakkimiseni ta aga ei jõudnud.

"Muud asjad tulid peale: võistlused, armastused, lahkuminekud ja uued armastused," ütleb ta sellele ajale tagasi mõeldes. Praegu maailma parim kokteilimeister alustas karjääri viis aastat tagasi Radissoni hotellis baariabina. Teadmiste puudumise korvas suur huvi ja suve lõpuks asendas ta juba baaridaame. Hooajalisuse tõttu lõppes see tööots küll ära, ent pisik jäi külge. Karinal ei jäänudki muud üle, kui samal alal mujal kätt proovida. Järgmisel kevadel kirjutas ta uuesti hotelli ja uuris baaridaami koha kohta. Südikas tüdruk võeti avasüli vastu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20. märts 2019, 10:45
Eesti parimaid alkoholivabu kokteile segab Laur Iherman NOA restoranist
28. detsember 2018, 10:16
Aastavahetuse kokteilid: maailma parimaks tunnistatud baaridaam jagab soovitusi