Inimesed

„Pisaraid valades käed külge tagasi ei kasva.“ (3)

Tõlkis: Allan Espenberg, 7. aprill 2019, 16:00
VAPPER NAINE: Margarita tänavu märtsis. Väga paljud inimesed üle maailma on tema mehisusest ja optimismist suures vaimustuses.Foto: vm.ru

Armukadedusest hullunud abikaasa rünnaku tõttu mõlemast käelabast ilma jäänud Margarita Gratšova pole õudustest hoolimata optimismi kaotanud.

Möödunud aasta detsembris leidis üle ilma kajastust võigas juhtum, kui Serpuhhovi linna haiglasse toimetati käelabadeta 25aastane Margarita (Rita) Gratšova. Noore naise sandistas linnalähedases metsatukas tema abikaasa Dmitri. Kõik algas viis aastat tagasi väga kaunilt. Noored abiellusid ja perre sündis kaks poega. Ent paar kuud enne veretööd otsustas naine abielu lahutada, millega mees sugugi päri ei olnud. Kui Dmitri ühisest korterist lõpuks välja kolis, hakkas ta Ritat jälitama, peksma ja ähvardas sandistada. Juba kord varem vedas mees naise kõrvalisse kohta, pani talle noa kõrile ja päris aru suhete ning ringiaelemise kohta teiste meestega. Vägivaldse vahejuhtumi järel pöördus naine politseisse, kuid piirkonnainspektor ei leidnud kuu aja jooksul alust kriminaaljuurdluse algatamiseks. Kolm päeva pärast juurdluse mittealgatamise teadet vedas Dmitri naise jõuga metsa. Seal piinas ja mõnitas mees Ritat mitu tundi ning lõpuks raius maha mõlemad naise käelabad. Nii karistas mees naist selle eest, et too tahtis temalt abielulahutust.

Kui tavaliselt jätavad kurjategijad oma ohvri kuriteopaika maha, hakkas Dmitril Ritast mõnevõrra kahju ja ta sõidutas naise haiglasse. «Mõlemast käest lahmas verd, isegi luud olid näha,» rääkis üks pealtnägija. «Karjuti läbisegi, hõiguti arste. Avati naisega kaasas olnud karp: selles lebasid sõrmed. Ikka väga jube. Paljudel hakkas halb, korvalooli kulus ikka väga palju,» lisas teine tunnistaja. Naise murede suhtes ükskõikse ja hoolimatu politseiniku vastu algatati tänavu märtsis kriminaalasi.

Edasi lugemiseks: