Inimesed

KÜLAS EESTI TALUDES | Vajadus pensionipõlve kindlustada pani Uue-Saaluse rahva veini valmistama (3)

Silja Paavle, 3. juuli 2019, 18:01
Foto: Silja Paavle

«Meie vanuses võib ju mõelda, et 50 aastat on elatud, mis siin enam oodata. Tegelikult on ka selles vanuses võimalik elada huvitavat elu ja pidevalt midagi juurde õppida,» ütleb Maris Kivistik, kes rajas koos abikaasa Matiga Haanja kuplite vahele veinitalu.

Õigupoolest oli Haanja mägisel maastikul Uue-Saaluse külas asuv Kõivsaare talu Marisel (50) ja Matil (54) juba paarkümmend aastat. Esialgu suvekoduna, kuid paari aasta eest otsustati lõplikult Uue-Saalusele kolida. «Lapsed sündisid noorelt, nüüd on nad oma elu peal ja meil võimalik rohkem endale pühenduda,» põhjendab Maris. Liiati kripeldas tal tükk aega hingel teadmine, et pikaaegse riigiametnikuna peab ta kuidagi hakkama pensionipõlveks oma seljatagust kindlustama.

Edasine on juba kokkusattumuste jada. Näiteks see, et 18 aasta eest istutasid nad oma talu maadele hektarite viisi astelpaju. Ja see, et 2012. aastal katsetasid Maris ja Mati koduveini teha ning said sõpradelt selle eest kiita. «Nagu öeldakse: kita ulli ja ull juuss surnuss,» muheleb mees.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20. juuli 2019, 17:50
ÕL VIDEO JA GALERII | Tartumaa talumees peab lehma asemel Eesti suurimat madu