Suhted

Neli kurba põhjust, miks hetero- ja geimehed on hädas oma mehelikkusega 

Naisteleht.ee, 19. jaanuar 2019, 11:03
Foto: PantherMedia/Scanpix
Hoolimata meeste seksuaalsetest eelistustest - nad on ikkagi mehed! Ühiskonna ootused survestavad mehi teatud olukordades käituma justkui kindla mustri alusel. Kui nad aga nii ei tee, siis seatakse kahtluse alla nende mehelikku.

Portaal Your Tango toob välja neli põhjust, miks mehed oma mehelikkusega hädas on.

1. Surve olla mehelik - tõeline mees!

Iga mees kogeb hetki, mil ta on emotsionaalne või haavatav. Kuna ühiskond survestab neid olema tõelised mehed, siis ei oska nad sageli oma tunnete ja emotsioonidega midagi teha. Suruvad alla, kuid ei lahenda probleemi.

Tegelikult oleks õige, et iga mees defineerib ise enda jaoks selle, mida tähendab olla tõeline mees. Mees tuleb olla eelkõige enda silmis, mitte teiste normide järgi.

2. Ebakindlus magamistoas

Oled sa gei või hetero - iga mees on kahelnud, kas tema meheau on piisavalt suur, jõuline ja voodis vastupidav. Ikka tuleb ette ärevamaid hetki ja kahtlusi. See on täiesti normaalne! Võta peenist lihtsalt osana oma kehast. Nagu käsi, jalg, pea - mõnikord võivad ka muud kehaosad olla rivist väljas ja vajavad aega taastuda.

3. Mehe naiselik pool

See ei tähenda, et mees peaks kleite kandma. Ei! Aga igal mehel on pehmem pool, mida nad ühiskonnalt tuleva surve tõttu sageli varjavad.

4. Nutmine

Endiselt on kuulda arvamusi, et tõeline mees ei nuta. Miks siis? Mehed rõõmustavad ja kurvastavad ju samuti - miks peaks see oleme ainult naistele lubatud?!

Pisarad aitavad negatiivsusest ja stressist vabaneda.

Tõeline partner oskab hinnata, et ta kaaslane julgeb ja oskab oma tundeid kogeda. See on ka väga oluline ja inimlik eeskuju lastele.